V súčasnej dobe si musíme dávať pozor aj na kybernetickú bezpečnosť. Je preto ale nutné nakupovať kryty webkamier pre počítače Mac? Spoločnosť Apple zverejnila podporný dokument, ktorý varuje zákazníkov, pred ich používaním. Vo veľa prípadoch môže dôjsť k poškodeniu displeja.
Nepoužívajte kryty webkamier ak nechcete riskovať poškodený displej
Jablková spoločnosť tvrdí, že vzdialenosť medzi obrazovkou a klávesnicou je navrhnutá tak, aby k sebe po zatvorení dokonalo priľahli. Nenachádza sa tu takmer žiadna dodatočná tolerancia, čo môže byť problém.
Pokiaľ fyzicky zakryjete vašu webovú kameru, nielen že vám to spôsobí komplikácie s automatický jasom a funkciou True Tone. Pri uzatvorení zariadenia môže dôjsť k rozsiahlemu poškodeniu displeja. To určite nechcete.
Cupertinský gigant tvrdí, že všetky jeho produkty sú maximálne bezpečné a sledovanie cez kameru nehrozí. Pokiaľ by aj áno, budete o tom vedieť vďaka malej zelenej LED dióde, ktorá sa nachádza vedľa nej. Tá sa rozsvieti vždy, keď nejaká aplikácia používa video. Následne už sami viete zistiť, ktorý softvér to je…
Samotné upozornenia prichádzajú potom, ako sa mnohí majitelia MacBooku Pro začali sťažovať na veľké praskliny zobrazovacej jednotky, po použití jednoduchej krytky. Špeciálne sa bavíme o 16″ prevedeniach MacBooku Pro, ktorý má výrazne tenšie rámy, ako zvyšné modely. V princípe sa to však môže stať na akomkoľvek počítači.
Pokiaľ by ste sa predsa len rozhodli zakryť tento prvok, Apple vám odporúča, aby ste to nerobili ničím hrubším než 0,1mm (cca papier z tlačiarne). Tak isto by nemal tento komponent obsahovať akékoľvek lepidlo. To sa môže podpísať napríklad pri znehodnotení antireflexnej vrstvy. Máte skúsenosti s používaním podobných krytiek? Dajte nám vedieť v komentároch.
Tomu ako inému záleží na našej bezpečnosti, je dosť naivné. Veď by mohli krytky do macbookov montovať, ako štandard – ak by chceli… Všimnite si napr. v iPhone: Nastavenia, Súrkromie, Lokalizačné služby – zapnete jedným prepínačom,
ale ak ich chcete vypnúť, už to na jeden prepínač nejde. Musíte to ešte raz potvrdzovať. Ak by niekomu tak záležalo na našej bezpečnosti, malo by to byť presne naopak – nemyslíte ? Pravdou ale je že iOS nás upozorňuje, ktorá apka na pozadí koľko x využíva našu polohu, to napr. Android nerobí.