Spoločnosť Apple vyvinula najúspešnejší smartfón na svete. Aj preto sa nemôžeme čudovať tomu, že ho kopírujú desiatky čínskych výrobcov. Jedným z nich je aj neznáma značka LeBest, ktorá práve predstavila svoj nový smartfón s označením X14 Pro. Hoci nie je úplne rovnaký, svojim dizajnom aj názvom odkazuje na očakávaný iPhone 14 Pro, ktorý Apple predstaví už v septembri.

Zariadenie sa ponúka za 150 $ a je vypracované z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a matného skla v zadnej časti. Pokiaľ sa pozriete na kamerový modul, ten je v podstate zhodný s tým, na čo sme zvyknutí pri iPhone 13 Pro. Na prvý pohľad sú tu tri šošovky fotoaparátu, LED dióda a LiDAR skener. Výrobca však uvádza, že zariadenie má len jeden fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx. Zvyšok sú teda pravdepodobne len atrapy.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Čo je však trochu nezvyčajné, je čierna plocha v pravej zadnej časti (hneď vedľa fotoaparátu). Pokiaľ sa pozriete na propagačné materiály, rýchlo zistíte, aký je jej účel.

LeBest X14 Pro - čínska kópia iPhonu 14 Pro
Zdroj: Macrumors

Spoločnosť LeBest sem zakomponovala malý sekundárny displej, z ktorého môžete napríklad prijímať a rušiť hovory, kontrolovať správy alebo notifikácie. A hoci sa nám to zdá trochu zbytočné na zariadení, ktoré nemá skladací displej, budúci majiteľ to možno ocení.

LeBest použil tapetu priamo od spoločnosti Apple 

iPhone 13 Pro Max a iPhone 13 Pro
Zdroj: Apple

Pomerne úsmevne potom pôsobí tapeta od spoločnosti Apple, ktorá vznikla na účely propagácie minuloročného iPhonu 13 Pro. Výrobca nemal problém s jej použitím, vďaka čomu ešte výraznejšie upozornil na to, akým zariadením sa pri návrhu svojho smartfónu inšpiroval.

V prednej časti nájdeme 6,5″ LCD displej s pomerne slušným rozlíšením 2340 x 1080 pixelov. Nevýhodou je potom prítomnosť len 60 Hz obnovovacej frekvencie. Netreba však zabúdať, že toto zariadenie stojí takmer trikrát menej, ako základný iPhone SE z roku 2022. Ten dnes kúpite od cca 410,00 €.

Výrez pre prednú kameru a snímač odtlačkov prstov 

LeBest X14 Pro - čínska kópia iPhonu 14 Pro
Zdroj: Macrumors

Priamo v zobrazovacej jednotke sa okrem iného nachádza diera, ktorá je určená na prednú kameru. Jej rozlíšenie by malo byť 8 megapixelov, no žiadne ďalšie senzory tu nehľadajte.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Čínska napodobenina iPhonu určite neponúkne Face ID. Na strane druhej ale disponuje inou autentifikačnou technológiou, ktorou je snímač odtlačkov prstov. Otázne ale zostáva, aký bude v tejto cenovej kategórii spoľahlivý.

LeBest X14 Pro - čínska kópia iPhonu 14 Pro
Zdroj: Macrumors

Pozrite si všetky fotografie a dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na túto čínsku kópiu iPhonu 13 Pro a zatiaľ nepredstaveného iPhonu 14 Pro vy. Páčil by sa vám takýto dizajn, keby ho predstavila napríklad spoločnosť Apple? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -