Spoločnosť Apple vyvinula najúspešnejší smartfón na svete. Aj preto sa nemôžeme čudovať tomu, že ho kopírujú desiatky čínskych výrobcov. Jedným z nich je aj neznáma značka LeBest, ktorá práve predstavila svoj nový smartfón s označením X14 Pro. Hoci nie je úplne rovnaký, svojim dizajnom aj názvom odkazuje na očakávaný iPhone 14 Pro, ktorý Apple predstaví už v septembri.

Zariadenie sa ponúka za 150 $ a je vypracované z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a matného skla v zadnej časti. Pokiaľ sa pozriete na kamerový modul, ten je v podstate zhodný s tým, na čo sme zvyknutí pri iPhone 13 Pro. Na prvý pohľad sú tu tri šošovky fotoaparátu, LED dióda a LiDAR skener. Výrobca však uvádza, že zariadenie má len jeden fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx. Zvyšok sú teda pravdepodobne len atrapy.

- Reklama -

Čo je však trochu nezvyčajné, je čierna plocha v pravej zadnej časti (hneď vedľa fotoaparátu). Pokiaľ sa pozriete na propagačné materiály, rýchlo zistíte, aký je jej účel.

LeBest X14 Pro - čínska kópia iPhonu 14 Pro
Zdroj: Macrumors

Spoločnosť LeBest sem zakomponovala malý sekundárny displej, z ktorého môžete napríklad prijímať a rušiť hovory, kontrolovať správy alebo notifikácie. A hoci sa nám to zdá trochu zbytočné na zariadení, ktoré nemá skladací displej, budúci majiteľ to možno ocení.

LeBest použil tapetu priamo od spoločnosti Apple 

iPhone 13 Pro Max a iPhone 13 Pro
Zdroj: Apple

Pomerne úsmevne potom pôsobí tapeta od spoločnosti Apple, ktorá vznikla na účely propagácie minuloročného iPhonu 13 Pro. Výrobca nemal problém s jej použitím, vďaka čomu ešte výraznejšie upozornil na to, akým zariadením sa pri návrhu svojho smartfónu inšpiroval.

V prednej časti nájdeme 6,5″ LCD displej s pomerne slušným rozlíšením 2340 x 1080 pixelov. Nevýhodou je potom prítomnosť len 60 Hz obnovovacej frekvencie. Netreba však zabúdať, že toto zariadenie stojí takmer trikrát menej, ako základný iPhone SE z roku 2022. Ten dnes kúpite od cca 410,00 €.

Výrez pre prednú kameru a snímač odtlačkov prstov 

LeBest X14 Pro - čínska kópia iPhonu 14 Pro
Zdroj: Macrumors

Priamo v zobrazovacej jednotke sa okrem iného nachádza diera, ktorá je určená na prednú kameru. Jej rozlíšenie by malo byť 8 megapixelov, no žiadne ďalšie senzory tu nehľadajte.

Čínska napodobenina iPhonu určite neponúkne Face ID. Na strane druhej ale disponuje inou autentifikačnou technológiou, ktorou je snímač odtlačkov prstov. Otázne ale zostáva, aký bude v tejto cenovej kategórii spoľahlivý.

LeBest X14 Pro - čínska kópia iPhonu 14 Pro
Zdroj: Macrumors

Pozrite si všetky fotografie a dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na túto čínsku kópiu iPhonu 13 Pro a zatiaľ nepredstaveného iPhonu 14 Pro vy. Páčil by sa vám takýto dizajn, keby ho predstavila napríklad spoločnosť Apple? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.