Bývalý riaditeľ architektúry systému Mac Jeff Wilcox tento týždeň oznámil, že odišiel zo spoločnosti Apple a začal pracovať pre Intel. Ako potvrdila sociálna sieť LinkedIn, Wilcox bol súčasťou tímu Apple M1 a mal kľúčovú úlohu pri prechode z čipov Intel na platformu Apple Sillicon.

V profile Wilcoxa sa uvádza, že „viedol prechod“ všetkých počítačov Mac na platofrmu Apple Sillicon a ešte predtým vyvinul SoC a systémovú architektúru pre koprocesor T2, ktorý je používaný v počítačoch Mac s čipmi od Intelu.

Keď Wilcox v decembri oznámil svoj odchod zo spoločnosti Apple, uviedol, že hľadá novú príležitosť a že je hrdý na to, čo v spoločnosti Apple dosiahol.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Po ôsmych rokoch sa vracia späť do Intelu

M1 Apple SiliconWilcox pracoval v spoločnosti Apple osem rokov a od tohto týždňa je technickým riaditeľom Design Engineering Group v spoločnosti Intel. Po novom je zodpovedný za architektúru SoC pre všetky klientske segmenty spoločnosti Intel.

V tejto firme pôsobil Wilcox už pred nástupom do Apple na pozícii hlavného inžiniera pre čipové sady, ktoré boli určené pre osobné počítače. Skúsenosti má však aj so spoločnosťami Magnum, Semiconductor a Nvidia.

Prečítajte si tiež  Kupujete Mac ako bežný používateľ? Procesor M1 je najlepšia možná voľba

Podľa všetkého sa nemusíme obávať, že by odchod tohto inžiniera spôsobil spoločnosti Apple veľké problémy. Netreba totiž zabúdať, že tu pracuje veľa iných profesionálov, ktorí dokážu dať hlavy dokopy a vymyslieť pôsobivé technológie.

A navyše ARM procesory od Apple už bežia v plnom prúde v zariadeniach, ktoré oceňujú samotní zákazníci. Akékoľvek obavy teda nie sú na mieste…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.