Ako iste viete, opakovaná infekcia ochorenia COVID-19, ktorá v uplynulých mesiacoch vystrájala v Číne, sa naplno pretavila aj do dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple. Mnohé fabriky sa nachádzali v epicentre pandémie a tak nemohli pracovať vôbec, alebo v lepšom prípade aspoň v dosť obmedzenom režime. A aj keď by sme to vo veľkej miere nemuseli pocítiť, tento obrovský problém sa dotkne aj dodávok komponentov pre pripravovaný iPhone 14.

S informáciou prišiel uznávaný analytik Ming-Chi Kuo na svojom Twitteri. Podľa jeho slov sú niektoré diely pre iPhone 14 v pomerne výraznom časovom sklze, čo môže do určitej miery vplývať aj na sériovú výrobu zariadenia, ktorá by mala začať v priebehu budúceho mesiaca. Teraz je iPhone 14 v skúšobnej výrobe.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Predstavenie novinky má prísť 13. septembra 2022, pričom predobjednávky budú ohlásene 16. septembra a predaj 23. septembra.

Výroba iPhonu 14 vraj nie je ohrozená 

iPhone 14 Max v bielej, čiernej, modrej a červenej farbe
Zdroj: AppleInsider

Kuo vo svojom tweete uviedol, že nedostatok komponentov pomôžu nahradiť iní dodávatelia, ktorí už so spoločnosťou Apple spolupracujú niekoľko rokov. Konkrétne by malo ísť o spoločnosť Samsung Display a čínske BOE. Do veľkej miery by dokázali vyplniť počiatočnú medzeru v dodávkach spôsobenú spoločnosťou LG Display.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Analytik tiež doplnil, že samotné problémy, ktoré má dnes juhokórejský výrobca displejov, by sa mali vyriešiť už v dohľadnej dobe. Inými slovami, netreba sa báť, že na začiatku predaja bude iPhonov 14 masívny nedostatok. Taktiež však musíme dopredu počítať s tým, že niektoré verzie nemusia byť ľahko dostupné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -