Počas dnešného dňa sa na internete objavili informácie o tom, že budúci iPad mini dostane vylepšený displej so 120 Hz technológiou ProMotion podobne, ako oveľa drahší iPad Pro či ďalšie Apple produkty. Firma by tým vyriešila aj známy problém „želé efektu“, ktorým trpí aktuálna generácia, a kvôli ktorému sa dokonca dostala do súdneho sporu.

Ako sa však ukazuje, radosť bola predčasná. Pomerne krátko po zverejnení správy sa na túto tému (prostredníctvom Macrumors) vyjadril aj analytik spoločnosti Display Supply Chain Consultants (DSCC) Ross Young, ktorý sa dlhé roky špecializuje práve na výrobu displejov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Podľa jeho vlastných slov je nepravdepodobné, že by spoločnosť Apple použila v siedmej generácii najmenšieho iPadu mini ProMotion displej. Firma sa v súčasnosti spolieha na 60 Hz zobrazovaciu technológiu LCD A-si, alebo amorfný kremík, ktorá je známa pre svoje kvality, nízke náklady a hlavne jednoduchý výrobný proces.

Naopak, iPad Pro, ktorý ponúka technológiu ProMotion a teda aj 120 Hz zobrazovaciu frekvenciu, používa sofistikovanejšiu technológiu Oxide LCD.

Technológie oxidových LCD panelov, z ktorých jedna z najpopulárnejších je „IGZO“, sa uprednostňujú predovšetkým v odvetví prémiových smartfónov a tabletov. Dôvodom je ich schopnosť poskytovať vyšší kontrast, obnovovaciu frekvenciu a rozlíšenie.

Apple bude chcieť ťažiť z existujúcej platformy čo najdlhšie 

iPad miniZatiaľ podľa analytika Rossa Younga nemá nič nasvedčovať tomu, že by spoločnosť Apple chcela niečo meniť na konštrukcii svojho iPadu mini 6. generácie. Ako iste viete, množstvo zo zariadení sa spolieha na jeden dizajn a zdieľanie rovnakých komponentov celé roky. Firma tým znižuje výrobné náklady a zároveň zvyšuje zisk.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Na strane druhej, ak je želé efekt dostatočne veľkým problémom na to, aby si niekto iPad mini nekúpil, možno by bolo na čase zvážiť, ako tento nedostatok odstrániť. Nejde totiž o chybu, ale o vlastnosť. A tá by sa v sférach takto drahej spotrebnej elektroniky zrejme vyskytovať nemala.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -