Spoločnosť Apple sa rozhodla vytvoriť malú revolúciu v sledovaní zariadení a teraz už aj bežných predmetov, medzi ktoré spadajú kľúče, peňaženka alebo kabelka. Všetkému pmôže aplikácia Nájsť a tak isto sledovací prívesok AirTag.
Tento malý a relatívne dostupný produkt si môžete zaobstarať za 35,00 € ako jeden kus, alebo za za zvýhodnenú cenu 119,00 € ako štyri kusy. No a hoci sa v ňom nachádza vstavaný reproduktor, Bluetooth či dokonca U1 Wideband čip. Nie všetky technológie sú dostupné po celom svete.
V týchto krajinách sa nedá používať U1-tka
Nie je žiadnym tajomstvom, že v niektorých krajinách je používanie ultraširokopásmových čipov zakázané a pokiaľ by sme sa pozreli na mapu sveta, podobných miest je relatívne dosť. V zozname nižšie sme ich napočítali až osemnásť a jedným z nich je dokonca aj susedná Ukrajina.
- Argentína
- Arménsko
- Azerbajdžan
- Bielorusko
- Indonézia
- Kazachstan
- Kirgizsko
- Nepál
- Pakistan
- Paraguaj
- Rusko
- Šalamúnove ostrovy
- Tadžikistan
- Turkménsko
- Ukrajina
- Uzbekistan
Pokiaľ sa teda dostanete na územie týchto krajín spolu s príveskom AirTag, alebo iPhonom 11, iPhonom 12 prípadne Apple Watch Series 6, softvér vám automaticky zakáže využívať U1 Wideband čip.
Samozrejme, vyhľadávanie AirTagu prostredníctvom Bluetooth a režimu stratené zostáva, no zákazníci môžu zabudnúť na precízne hľadanie, kedy vás ku konkrétnemu zariadeniu nasmeruje iPhone podobne, ako keby sa jednalo o nejakú navigáciu.
U nás všetko v poriadku
Na Slovensku je našťastie všetko tak ako má byť a akonáhle sa dostane AirTag do predaja, pokúsime sa vám priniesť čo najrýchlejšie recenziu.
Do redakcie nám medzičasom pribudlo niekoľko zaujímavých dotazov ohľadom AirTagu, ktoré by sme mohli otestovať. Ak máte nejaké dodatočné nápady, pokojne nám napíšte do komentárov.