Apple Watch sú dlhé roky vodeodolné, takže sa dajú používať aj pri plávaní alebo skákaní do bazéna. Nový model Apple Watch Ultra to, ale všetko posúva na úplne inú úroveň a dovoľuje vám ponor až do hĺbky 40 metrov.

Podrobne sme sa vodeodolnosti Apple Watch venovali v tomto článku. Späť však k téme.

Keďže je nové zariadenie plne certifikované na použitie pod vodou, ľudia ho zrejme budú chcieť využívať aj týmto spôsobom. Problémom, ale môže byť kapacitný displej, ktorý nebude reagovať na dotyk.

No a presne toto sa pokúsil vyriešiť youtuber Rafael Zeier, ktorý si nedávno zaobstaral svoje vlastné Apple Watch Ultra.

Aj keď má toto zariadenie Action Button, pomocou ktorého si viete rýchlo otvoriť prednastavenú aplikáciu, pod vodou ju už nemáte moc, ako používať. Navyše akokoľvek stláčanie tlačidiel môže vplyvom tlaku poškodiť tesnenie, takže svojich Apple Watch by ste sa pri potápaní v ideálnom prípade ani nemali dotýkať.

Pomohla funkcia, na ktorú ľudia zabúdajú  

Apple Watch Assistive touch
Zdroj: Apple

Zeier si však spomenul, že Apple Watch obsahujú funkciu Assistive Touch, ktorá bola predstavená minulý rok s príchodom watchOS 8. Vďaka nej sa môžete pohybovať v rozhraní systému pomocou gest, napríklad stláčaním ruky do päste. Zariadenie tieto pohyby rozpozná a na základe toho vám zjednoduší ovládanie.

Prioritou tejto funkcie je, aby aj hendikepovaní používatelia mohli ľahšie ovládať svoje inteligentné hodinky, no využiť sa dá viacerými spôsobmi. Ako prezentuje Zeier, pokiaľ si Assistive Touch zapnete a s Apple Watch Ultra sa ponoríte pod vodu, dokážete sa pohybovať v používateľskom rozhraní bez väčších problémov.

Ako doplnil autor testu, sám si nemyslel, že to bude niekedy možné, no podľa jeho vlastných slov funguje Assistive Touch pod vodou absolútne bez problémov. Pokiaľ si to chcete pozrieť aj vy, na YouTube pridal Zeier video, v ktorom všetko demonštruje.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  7 Pozoruhodných noviniek, funkcii a zmien v systéme iOS 13.2 Beta 1
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here