Pred niekoľkými dňami spoločnosť Apple oficiálne spustila predaj nových prémiových hodiniek Apple Watch Ultra a za ten čas sme sa dočkali niekoľkých zaujímavých recenzií aj teardownov. Teraz sa však vyskytlo video, ktoré podrobilo skúške ich odolnosť voči nárazom. Kanál TechRax otestoval tvrdenia spoločnosti Apple o odolnosti hodiniek Apple Watch Ultra tak, že ich poškriabal klincami a rozbil kladivom. Výsledky vás prekvapia.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo pre Apple Watch Ultra dve aplikácie. Jedna je praktická a druhá vám môže zachrániť život

Vo videu boli najprv Apple Watch Ultra otestované pádom z výšky približne štyroch metrov. Hodinky Apple Watch Ultra zostali z veľkej časti nepoškodené, až na niekoľko drobných preliačenín pozdĺž titánového krytu. Následne boli hodinky Apple Watch Ultra premiešané v nádobe s klincami a skrutkami, pričom opäť zostali bez viditeľných stôp poškodenia.

Odolnosť s veľkým O 

TechRax otestoval aj odolnosť zafírového displeja hodiniek Apple Watch Ultra údermi kladivom. Pri teste hodinky vydržali opakované údery kladivom, až nakoniec samozrejme praskli. Najväčším prekvapením však bolo, že skôr ako samotné hodinky praskol stôl, na ktorom boli položené, čo môžete vidieť aj v uvedenom videu.

Hoci sa displej hodiniek Apple Watch Ultra spočiatku nepoškodil, hodinky sa po opakovaných úderoch nedokázali zapnúť. To mohlo naznačovať, že hoci sa zafírové sklo nemuselo najprv rozbiť, niektoré vnútorné komponenty mohli utrpieť poškodenie po nárazoch. Je však nepravdepodobné, že majiteľ hodiniek by ich vystavoval podobným „skúškam“.

Apple tvrdí, že Apple Watch Ultra sú doteraz najodolnejšie, najtrvanlivejšie a najextrémnejšie hodinky Apple Watch, ktoré majú podľa všetkého priamo konkurovať Garminu. V rámci odolnosti by to tak aj mohlo byť, no v prípade výdrže batérie sa jablková spoločnosť na Garmin ešte stále nechytá.

Test odolnosti hodiniek Apple Watch Ultra kladivom
Zdroj: TechRax

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -