Spoločnosť Apple počas prezentácie nových Apple Watch Ultra ukázala nové aplikácie, ktoré budú exkluzívne dostupné len pre tento špeciálny model za 999 €. Nakoľko sú 49 mm hodinky určené predovšetkým pre náročných používateľov, nemôžeme sa čudovať tomu, že ponúkajú pomerne neštandardné funkcie.

Technologický gigant z Cupertina si pre ne prichystal dve nové apky „Siréna“ a „Hĺbka„, ktoré sú sami o sebe vcelku zaujímavé. Zatiaľ čo prvá z nich je určená vyslovene na núdzové situácie, tá druhá vám pomôže vo chvíli, keď sa budete potápať.

Aplikácia Siréna 

Aplikácia Siréna Apple Watch Ultra
Zdroj: Apple

Začnime však sirénou, ktorá využíva veľmi silné vstavané reproduktory v Apple Watch Ultra. Táto technológia reaguje na váš pokyn, v rámci ktorého musíte dlho podržať jedno z tlačidiel.

Akonáhle to urobíte, hodinky začnú vydávať jedinečný a v uzavretých priestoroch až nepríjemný zvuk s intenzitou 86 decibelov, ktorý by malo byť podľa popisu spoločnosti Apple počuť do vzdialenosti 180 metrov. Ako však potvrdili viaceré recenzie a prvotné testy, v skutočnosti to môže byť aj oveľa ďalej.

Platí to najmä v situáciách, keď sa nachádzate v lese, kde nie je príliš rušno. Pokiaľ sirénu spustíte vedľa diaľnice, teoreticky ju nemusí byť počuť ani na vyššie uvádzanú vzdialenosť. Všetko je teda relatívne. Ak sa však dostanete do nebezpečenstva, siréna na vás upozorní vaše okolie. Stačí, že v bytovke spadnete zo schodov a nebudete mať pri sebe telefón. Možnosti jej využitia sú v podstate neobmedzené.

Aplikácia Hĺbka 

Apple Watch Ultra potápanie
Zdroj: Apple

Druhá zaujímavá apka, ktorú spoločnosť Apple pre Apple Watch Ultra predstavila je Hĺbka. Tú môžete využiť počas rekreačných aktivít, medzi ktoré patrí šnorchlovanie alebo potápanie.

Hodinky zvládnu ponor až do hĺbky 40 metrov, pričom vám po celý čas budú ukazovať vašu aktuálnu hĺbku, čas strávený pod vodou, teplotu vody atď… Ide o skvelé informácie, ktoré určite zužitkujú mnohí potápači. Na obrovskom 49 mm displeji budú navyše aj ľahko čitateľné.

Aplikácia sa aktivuje automaticky vo chvíli, keď hodinky ponoríte do vody. Pravdepodobne tak spolupracuje so vstavaným barometrom. Pokiaľ však budete chcieť, spustiť si ju môžete aj manuálne rovnako, ako ktorúkoľvek inú apku v operačnom systéme watchOS.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Apple sa postará o vaše duševné zdravie: iOS 17 vám pomôže pochopiť náladu a emócie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -