Spoločnosť Apple predstavila iPhone 14 Pro / 14 Pro Max s novým dizajnovým prvkom, ktorý prepája hardvér a softvér zariadenia do šikovného interaktívneho tlačidla a informačného panelu. Takzvaný Dynamic Island oslovil používateľov po celom svete, no len málo ľudí vie, ako v praxi funguje. Nejde totiž o jeden výrez uprostred vrchnej časti displeja, no v skutočnosti sú otvory dva a prepájajú ich softvérovo vypnuté pixely.

A aj keď Apple zrejme nemalo v pláne ponúknuť iPhone bez prvku Dynamic Island, už viackrát sa stalo, že ho tak propagovalo.

Ako uvádza portál Macrumors, na internete sa objavil nový dokument podpory s názvom „Používanie Always-On displeja s iPhonom 14 Pro alebo iPhonom 14 Pro Max“. Na ňom by nebolo nič zvláštne, keby neobsahoval obrázok zariadenia s displejom, ktorý má dva otvory vo vrchnej časti, pričom Dynamic Island je evidentne deaktivovaný.

Ako dopĺňa zahraničný magazín, v súčasnosti je to už tretí takýto prípad, kedy bol iPhone 14 Pro pozorovaný na oficiálnych materiáloch spoločnosti Apple bez aktívneho dynamického ostrovčeka. Jeden z nich sme mohli vidieť na oficiálnej internetovej stránke venovanej zariadeniu krátko po konferencii „Far out“ a druhý dostali vývojári v tradičnom balíčku mockupov.

Spoločnosť Apple však na svoje chyby veľmi rýchlo reaguje a všetky chybné obrázky vymieňa za tie, ktoré už obsahujú interaktívny prvok.

Apple možno uvažovalo o voliteľnej funkcii 

Ťažko povedať, prečo sa spoločnosť Apple dopúšťa podobných prešľapov, no hovorí sa, že by to mohlo súvisieť s nastavením prvku Dynamic Island.

Technologický gigant možno pôvodne uvažoval nad tým, že tento detail bude voliteľnou funkciou, ktorú si používateľ bude môcť buď zapnúť alebo vypnúť. Až neskôr sa firma rozhodla, že ho nechá trvale aktívny.

Rovnako tak je možné, že Apple používalo v rámci interných vývojárskych tímov dizajn displeja s dvoma priestrelmi, aby zamedzilo úniku informácií. Pokiaľ to totiž bolo cieľom, do veľkej miery sa to podarilo. Až tesne pred predstavením nového iPhonu 14 Pro / 14 Pro Max sme sa dozvedeli, že výrezy nebudú dva, ale iba jeden. To, že novinka bola na všetkých renderoch vykresľovaná prakticky rovnako si môžete pozrieť v našej galérii.

Dajte ním vedieť do komentára, či by ste privítali, keby sa dal Dynamic Island skryť. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dokáže cez USB-C nabiť AirPods aj Apple Watch

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here