Jeden z hlavných ťahúňov spoločnosti Meta, aplikácia WhatsApp, dnes oznámila spustenie novej funkcie s názvom „Komunity“. Funkcia má ľuďom umožniť združovať samostatné skupiny na jednom mieste. WhatsApp tvrdí, že vďaka tomu budú môcť používatelia prijímať správy, ktoré sa posielajú celej komunite a následne organizovať menšie diskusné skupiny na špecifické témy.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prichádza so zaujímavou zmenou. Automatickému ukladaniu fotiek z konverzácií odzvonilo

V praxi to znamená, že napríklad rodičia školákov by mohli vytvoriť zastrešujúcu komunitu s názvom „Škola“, ktorá sa rozdelí na menšie skupiny podľa ročníkov a iných faktorov. Správcovia komunít budú mať prístup k novým nástrojom, ako sú oznamovacie správy a kontrola nad skupinami, ktoré možno v rámci komunity vytvoriť.

WhatsApp pridáva aj niekoľko vylepšení pre skupiny vrátane emoji reakcií na správy, funkcie odstraňovania správcom, ktorá umožní odstrániť problematické správy z chatov, zdieľania súborov s podporou súborov do veľkosti 2 GB a hlasového volania jedným klepnutím až pre 32 ľudí.

Zdroj: Meta

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMeta
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.