Jedna z najpopulárnejších komunikačných apiek z dielne spoločnosti Meta sa už čoskoro dočká ďalšej zmeny. WhatsApp zastaví automatické ukladanie médií z miznúcich správ na iPhone aj na iných zariadeniach. WhatsApp naviac mení celkový spôsob, akým platforma spracúva médiá odoslané v chatoch.

Prečítajte si tiež  WhatsApp testuje dôležité vylepšenie, na ktoré sa môže tešiť každý používateľ

Odteraz už WhatsApp nebude automaticky ukladať obrázky a iné vizuálne médiá do knižnice Fotky v iPhone. Ak sa fotky objavia vo vlákne chatu so zapnutou funkciou miznúcich správ, používateľovi už nebudú zbytočne zaberať miesto v galérii. Možnosť „Uložiť do aplikácie Fotky“ bude odteraz automaticky vypnutá čo znamená, že obrázky, videá a GIFy v miznúcich chatoch sa nebudú ukladať, aj keď je zapnuté všeobecné nastavenie automatického ukladania.

Predchádzajúce predvolené ukladanie obrázkov do aplikácie Fotky bolo vzhľadom na zameranie miznúcich správ na ochranu súkromia nezrovnalosťou. Aspoň tak to vidia tvorcovia apky vzhľadom na nútené regulácie. Túto zmenu pravdepodobne privítajú najmä tí, ktorí sú od funkcie závislí pri zdieľaní citlivých médií.

Zdroj: Wabetainfo

Používatelia aplikácie WhatsApp budú mať stále možnosť manuálne ukladať médiá, ktoré sa objavia v zmiznutých správach, ktoré dostali, alebo dokonca urobiť snímku obrazovky vlákna chatu. Takže to, čo pošlete pomocou tejto funkcie môže príjemca potenciálne uložiť aj po zmiznutí správy.

Zmena spôsobu, akým WhatsApp spracúva médiá v zmiznutých správach, sa teraz zavádza pre všetkých používateľov v systéme iOS. Spoločnosť Meta sa zaviazala k ďalším zmenám, ktoré chce v najbližších mesiacoch vykonať, no zatiaľ nešpecifikovala o aké novinky sa má jednať. My by sme osobne najviac privítali aplikáciu pre iPad. O potenciálnych zmenách v aplikácii vás samozrejme budeme informovať.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako odstrániť fotky a videá z WhatsAppu na iPhone? Ušetriť vám to môže gigabajty miesta

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -