Jablková spoločnosť sa zaslúžila o predstavenie novej generácie pôvodného HomePodu plnej veľkosti, no to neznamená, že by na druhý model v ponuke zabudla. Nový bezdrôtový reproduktor spoločnosti Apple pomohol priniesť aj niekoľko lahôdok práve pre svojho menšieho súrodenca v podobe HomePodu mini.

Toto zariadenie sa na Slovensku bežne predáva za cca 119 €, no pokiaľ ho kúpite v spoločnosti Planeo.sk, stáť vás bude iba 99 €. Viac sa dozviete na tejto internetovej stránke. Upozorňujeme ale, že túto ponuku by ste mali využiť čo najskôr, lebo spoločnosť Apple v Európe pre HomePod mini zvyšovala ceny a zariadenie sa predáva s 10 € prirážkou. To znamená, že u nás bude stáť čoskoro v bežnom predaji cca 129 €.

HomePod mini ako centrum pre inteligentnú domácnosť

Vďaka aktualizácii softvéru (ktorá príde už čoskoro), sa v HomePode mini odomknú niektoré doteraz nevyužité funkcie inteligentnej domácnosti.

Jednou z najväčších noviniek Apple HomePod 2 sú zabudované snímače teploty a vlhkosti, ktoré podľa spoločnosti dokážu reproduktor vyzvať, aby automaticky zatiahol žalúzie alebo zapol inteligentné ventilátory.

iPad, HomePod mini a Apple TV ako súčasť domáceho centra
Zdroj: Apple

Zaujímavé je, že na oficiálnej stránke Apple je pri rovnakej špecifikácii uvedený aj HomePod mini, ktorý má presne tie isté senzory aj napriek tomu, že nikdy neboli oficiálne propagované. Bližšie sme sa im venovali v tomto článku ešte v roku 2021. To by sa malo už onedlho zmeniť práve vďaka softvérovej aktualizácii.

Rozobratie HomePodu mini odhalilo, že reproduktor skutočne má senzory na meranie vlhkosti a teploty vyrobené spoločnosťou Texas Instruments. Ako informovala agentúra Bloomberg ešte v roku 2021, potenciál reproduktora pre inteligentnú domácnosť jednoducho nebol nikdy využitý. Až doteraz.

HomePod mini
Zdroj: SvetApple

Hoci HomePod 2 má stále niektoré rovnaké „nedokonalosti“ ako jeho predchodca vrátane chýbajúcich možností streamovania zvuku pre telefóny so systémom Android, Apple chce naplno využiť jeho potenciál v inteligentnej domácnosti.

Nové snímače umožnia kontrolovať teplotu a vlhkosť v miestnosti, no ich skutočný potenciál spočíva vo využití na automatizáciu aspektov vašej domácnosti.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Staronový dodávateľ Apple získal objednávky na iPhone 13. Jeho tržby okamžite vzrástli o 30 %
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here