Prednedávnom nám spoločnosť Apple pre svoju hudobnú poskytla možnosť hodnotenia podcastov. Po rovnakej ceste sa vydáva aj Spotify, ktorý prichádza s vlastným systémom hviezdičkového hodnotenia.

Firma dnes oznámila, že spúšťa päťhviezdičkový systém hodnotenia podcastov, v ktorom budú môcť poslucháči zanechať hodnotenie po tom, ako si reláciu vypočujú aspoň 30 sekúnd.

Systém hviezdičiek bude zobrazovať priemerné hodnotenie na úvodnej stránke relácie, keď relácia dosiahne aspoň 10 bodovaní. Spoločnosť Spotify tvrdí, že táto funkcia má poslucháčom uľahčiť rozhodovanie, kedy vyskúšať nový podcast ako sa dozvedieť o populárnych reláciách.

Spotify podcast

Keďže hodnotenia podcastov budú slúžiť ako prvá príležitosť na prilákanie nových poslucháčov, táto funkcia má potenciál vybudovať okamžitý záujem. Aspoň to uvádza Spotify vo svojom ozname.

Hodnotenia tiež poskytujú tvorcom celkový prehľad o tom ako sa im darí, čo môžu v budúcnosti zlepšiť a ako získať od komunity lepšiu spätnú väzbu. Je však nanajvýš zvláštne, že firma doslova prosí podcasterov o uvádzanie epizód oznamovaním, koľko hviezdičiek v bodovaní získali. Táto možnosť však nie je povinná, je dná sa len o odporúčanie zo strany spoločnosti.

Prečítajte si tiež  Spotify Wrapped je opäť tu! Zrekapitulujte si vašu obľúbenú hudbu za rok 2021

Ktorú platformu používate vy? Ste odberateľmi Spotify alebo patríte do komunity používateľov Apple Music? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -