Spoločnosť Apple s hardvérovými novinkami v roku 2022 ešte zďaleka neskončila. Už teraz pripravuje konferenciu, v rámci ktorej nám predstaví iPhone 14 či Apple Watch Series 8. No a pokiaľ sa firma bude držať svojich zvykov z uplynulých rokov, mohli by sme vidieť aj úplne novú, v poradí už desiatu generáciu základného iPadu. Zariadenie by však malo prísť so zásadnými dizajnovými zmenami.

Ako uvádzajú viaceré nezávislé zdroje, technologický gigant z Cupertina prepracuje konštrukciu svojho najlacnejšieho tabletu. Nový iPad by si mal ponechať 10,2″ LCD displej s výraznými okrajmi vo vrchnej a spodnej časti, ktoré budú hostiť prednú kmaeru a tlačidlo Home Button spolu so snímačom odtlačkov prstov Touch ID.

Takto by mohol vyzerať iPad 10. generácie zozadu
Takto by mohol vyzerať iPad 10. generácie zozadu (zdroj: MyDrivers)

Zároveň by však zariadenie malo priniesť ploché hrany rovnako, ako to má iPad Air, iPad mini či iPad Pro. Zaoblený dizajn, na ktorý sa spolieha iPad 9. generácie už jednoducho nie je in.

Čo prinesie iPad 10. generácie v roku 2022? 

Takto by mohol vyzerať HomeButton na iPade 10. generácie
Takto by mohol vyzerať HomeButton na iPade 10. generácie (zdroj: MyDrivers)

Budúci majitelia sa môžu v prvom rade tešiť na výkonnejší čip A14 Bionic, ktorý bude na rozdiel od predchodcu A13 Bionic vyrábaný modernejším 5 nm výrobným postupom.

S týmto hardvérom by mohol dostať základný iPad 10. generácie 4 GB alebo 6 GB RAM a úložisko od 64 GB po 256 GB. V ponuke by mala aj naďalej zostať verzia s možnosťou pripojenia k mobilnému internetu, pričom v roku 2022 by už základný iPad mohol podporovať aj 5G.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

O posledný koncept sa postarala ázijská publikácia MyDrivers, ktorá vyhádzala z aktuálnych únikov. Ako môžete vidieť na obrázkoch v tomto článku, dizajn je skombinovaný z viacerých riešení, ktoré poznáme aj z iných Apple produktov – napríklad šošovka fotoaparátu pripomínajúca iPhone X alebo XS.

Dizajn iPadu 10. generácie môže pripomínať zvyšné tablety od Apple
Dizajn iPadu 10. generácie môže pripomínať zvyšné tablety od Apple (zdroj: MyDrivers)

Dajte nám vedieť do komentára, či by sa vám takýto dizajn základného iPadu 10. generácie páčil alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -