Spoločnosť Apple pred pár týždňami na WWDC 2022 predstavila nové funkcie operačného systému iOS 16, ktoré potešili milióny fanúšikov po celom svete.

Dočkáme sa napríklad rozsiahlych možností nastavení uzamknutej obrazovky, ale aj dodatočnej úpravy správ cez iMessage po tom, ako už boli odoslané. Dnes sa však zistilo, že toto vylepšenie má zásadné obmedzenie.

Ako poznamenáva PhoneArena, pokiaľ človek, s ktorým komunikujete, používa starší operačný systém ako iOS 16, správy sa mu neopravia v takej podobe, v akej by ste očakávali. Podľa nových poznatkov sa mu jednoducho v iMessage objaví druhý text, ktorému predchádzajú slová „Edited to“ (Upravené na).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ak teda pri odoslaní správy urobíte chybu a do 15 minút sa ju rozhodnete napraviť, na starších operačných systémoch to bude ešte viac zvýraznené, než ste možno očakávali. V prípade, že upravíte správu na iOS 16, objaví sa pod ňou iba drobný a hlavne nenápadný text „Edited“ (upravené).

Dalo by sa to vyriešiť pomerne jednoducho a férovo 

iMessagesToto správanie je samozrejme logické a určite sa nemôžeme čudovať tomu, že funkcia predstavená v iOS 16 nie je dokonalo optimalizovaná so systémom, v ktorom neexistuje. Na strane druhej si však myslíme, že by aspoň iOS 15 mohol dostať podporu spracovávania upravených správ s tým, že ich nebude možné z tohto systému odosielať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Apple by tým na jednej strane motivovalo ľudí na prechod na iOS 16 a zároveň by zabezpečilo, že by celý systém fungoval čisto a elegantne. Veď práve preto túto firmu roky obdivujeme a sme jej dlhoročnými fanúšikmi.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJphonearena
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.