Prešlo iba 11 dní od chvíle, čo sme vás informovali o veľkom výpadku aplikácie Messenger. Ako sa však ukazuje, spoločnosť Meta sa stále nezbavila problémov a tie sa v hojnom počte objavili aj dnes 3. apríla 2022. Momentálne sa však netýkajú iba Messengera ale aj aplikácií či sociálnych sietí Instagram, WhatsApp a Facebook.

Približne o 19:40 začali na monitorovacej stránke Downdetector pribúdať sťažnosti od Slovákov, ktorým nefungujú služby spoločnosti Meta. Najčastejšie sa sťažovali na nemožnosť prijímať a odosielať správy, pričom my v redakcii sme zaznamenali, že niektoré správy prichádzali s viacminútovým omeškaním.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

V rámci rýchlej investigatívy sme preto navštívili aj zahraničnú mutáciu Downdetectoru, na základe čoho sa nám podarilo zistiť, že problémy nepociťujeme iba my na Slovensku, ale stretávajú sa s nimi aj používatelia po celom svete. Zatiaľ nie je jasné, čo tento problém spôsobilo, no môže za ním stáť skupina hackerov alebo len obyčajná aktualizácia serverov.

Pokiaľ ste teda verní aplikáciám od spoločnosti Meta a v súčasnosti vám nefungujú, odporúčame vám vyhľadať alternatívu napríklad v podobe Telegramu, Viberu atď. Akonáhle sa dozvieme niečo nové, budeme vás informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.