Spoločnosť Apple predáva svoje zariadenia po celom svete a to isté platí aj o službách. Žiaľ, Slovensko je jeden z tých menej zaujímavých regiónov a preto veci, ktoré v zahraničí fungujú už dlhé roky prichádzajú do našich končín až teraz. Navyše stále nie sú dotiahnuté do konca.

Najnovšie náš čitateľ Peter upozornil, že v aplikácii Apple Mapy, ktorá je dostupná na iOS, iPadOS, macOS a teoreticky aj watchOS sa objavili cestovné poriadky bratislavskej MHD. Okamžite sme sa na to teda pozreli a zistili sme, že Apple Mapy dokážu pracovať aj s vlakovou dopravou po celom Slovensku.

Technologický gigant má všetko spustené pravdepodobne len v režime testovania, nakoľko sme rýchlo objavili rezervy. Dokonca ani na oficiálnych stránkach Maps: Transit nie je uvedená Bratislava hoci by tu mala byť.

Cestovné poriadky zatiaľ nefungujú na 100 % 

Pokiaľ by sme mali spomenúť chyby, tak je to určite nesprávne označenie niektorých autobusových liniek. V Bratislave sa len nedávno oficiálne prestali používať trojciferné čísla. Táto zmena je však natoľko čerstvá, že ju buď Apple nepostrehlo alebo ju dodávateľ dát ešte nestihol zapracovať do svojich podkladov.

Ak si ale odmyslíte uvedený detail, Apple Mapy vám vedia celkom presne povedať kde sa nachádzajú zastávky a taktiež to, kedy príde najbližší spoj – autobus, trolejbus alebo električka. A to je skvelé.

Prečítajte si tiež  Apple nechce použiť USB-C v iPhone. Inžinier robotiky si ho sem však svojpomocne pridal

Ďalší drobný nedostatok nachádzame v časti určenej pre vlakovú dopravu. V apke sa nachádza zatiaľ iba zoznam pre rýchliky, regionálne rýchliky a tiež vlaky InterCity. Osobné vlajky by ste tu zatiaľ hľadali len márne hoci ich na Slovensku používame v hojnom počte.

Apple má na čom pracovať 

Každopádne je to ale veľmi dobrá správa, pretože vieme, že kompetentní na všetkom pracujú a pravdepodobne už v blízkej budúcnosti prinesú oveľa „funkčnejšiu“ verziu cestovných poriadkov. Možno, že sa ich potom dočkáme aj v Košiciach prípadne iných mestách. Nechajme sa prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára či ste si túto novinku všimli aj vy a ak áno či ste ju aj v praxi použili. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -