Zvyšovanie cien predplatného členstva je horúcou témou nie len na pôde služieb poskytujúcich filmový a seriálový obsah, ale aj v prípade hudobných platforiem. Najnvošie sa k tomuto trendu pripája aj gigant z Cupertina. Spoločnosť Apple v tichosti zvýšila cenu predplatného služby Apple Music v niekoľkých krajinách. Zaujímavosťou je, že zvyšovanie ceny sa týka iba študentského predplatného.

Prečítajte si tiež  Apple Music prinesie exkluzívne streamy živých koncertov. Ako prvý sa predstaví Harry Styles

jablková spoločnost s touto novinkou oboznámila študentv prostredníctvom e-mailu s informáciou, že ich predplatné sa bude odteraz mierne zvyšovať. Zmena ceny nie je plošná a podľa zistení ovplyvní predplatiteľov v Austrálii, na Filipínach, v Singapure, Malajzii, Saudskej Arábii, na Novom Zélande, v Indii, Južnej Afrike, Indonézii, Izraeli a Keni. Slovenský a teda aj európsky trh tak vyviazol s nezmenenou cenovkou.

Hoci nie je zvyšovanie ceny žiadnou horibilnou čiastkou, podobný trend môžeme očakávať v nadchádzajúcich mesiacoch aj v prípade ostatných predplatných plánov. Ako príklad môžeme uviesť zvýšenie študentského predplatného v Indii alebo v Južnej Afrike, kde narástlo o 0,50$. Z pôvodnej ceny 1,49$ tak Apple Music pre študentov stúplo na 1,99$ mesačne.

Apple Music
Zdroj: Apple

Podľa analytikov sa zdražovanie ešte do konca tohoto roka dotkne aj individuálneho alebo rodinného predplatného nie len Apple Music, ale aj filmovo-seriálovej knižnice Apple TV+. Využívate jednu z týchto platforiem alebo dávate prednosť konkurencii? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -