Možno, že ste o tom ani nevedeli, no aplikácia Apple Music je na Androide vcelku populárna. Aj keď ju zďaleka nepoužíva toľko ľudí, ako napríklad Spotify, svoju cieľovú skupinu si bez problémov nájde.

No a hoci to znie trochu absurdne, práve na platforme od spoločnosti Google ponúka táto apka viac ako na iOS. Podľa portálu 9to5mac však pre tento jav existuje logické vysvetlenie. V zozname nižšie nájdete konkrétne 4 funkcie, ktoré zatiaľ fungujú len na Androidoch.

1. Prelínanie skladieb

Zdroj: 9to5Mac

Začnime funkciou prelínania skladieb. Nech ju budete hľadať na iOS akokoľvek podrobne, napokon ju nenájdete. V Androidoch sa však aktivovať dá a to buď automaticky alebo manuálne.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Pre tých, ktorí nevedia, čo je to prelínanie skladieb, v praxi ide o výbornú funkciu, vďaka ktorej sa pesničky prehrávajú o niečo plynulejšie.

Zatiaľ čo teda v slúchadlách pomaly končí jedna skladba, v posledných sekundách prehrávania už môžete počuť začiatok tej druhej. Aj keď samozrejme nejde o nič, bez čoho by sa nedalo žiť, existujú nároční poslucháči, ktorým toto objektívne chýba.

2. Prehrávanie bez medzier

Ďalším nedostatkom, ktorým iOS trpí a Android nie, je možnosť nastavenia prehrávania skladieb bez medzier. Pokiaľ na iPhone počúvate album, medzi jednotlivými skladbami je vždy krátke ticho.

Tento efekt však môžete vypnúť s tým, že nadväznosť bude okamžitá. Opäť však nie na zariadeniach od spoločnosti Apple.

3. Manuálne aktualizovanie obrázkov albumov a zoznamov skladieb

Zdroj: 9to5Mac

Ďalšia zaujímavá výhoda Androidu v porovnaní s iOS je možnosť manuálneho vyvolania aktualizácie obrázkov albumov a zoznamov skladieb.

Ako iste viete, niektorí umelci si z času na čas zmenia alebo upravia grafiku a kým sa tieto zmeny aplikujú aj vo vašom zariadení, môže to trvať dni či dokonca týždne.

4. Jednoduchý prístup k možnostiam obmedzenia obsahu

Na záver si môžete pri prezeraní nastavení v zariadeniach s Androidom všimnúť, že ponúkajú jednoduchší prístup k možnostiam obmedzenia určitého obsahu napríklad pre vaše deti. S týmto môže byť na iOS stále vcelku problém…

Dôvodom je zrejme iOS

Zdroj: Macrumors

Ak sa teraz pýtate, ako je to vlastne možné, odpoveď je zrejme skrytá v operačnom systéme iOS. Nakoľko na Androide je aplikácia Apple Music samostatná, vrámci iOS sa musí viazať ku aktuálnej verzii operačného systému.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Môžeme teda predpokladať, že práve iOS 16 prinesie tieto štyri funkcie aj pre iPhone. Akonáhle však do Apple Music na Androide pribudne niečo nové, je dosť možné, že na to znova budeme čakať niekoľko dlhých mesiacov. Tento prístup nám nepríde celkom správny.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.