Spoločnosť Apple neustále pracuje na vylepšovaní svojich technológií a služieb. Najnovšie sa niektorým používateľom začal v aplikácii Wallet (Peňaženka) zobrazovať pri platobných kartách záhadný čiernobiely odznak. Ten slúži podľa portálu 9to5mac na vyššie zabezpečenie niektorých podporovaných kariet.

Technologický gigant sa už ku celej veci stihol vyjadriť, pričom uviedol, že novinka bude pri niektorých kartách s rozšírenou prevenciou proti podvodom sledovať viaceré detaily, ktoré sa týkajú jednotlivej platby. Konkrétne by malo ísť o Apple ID používateľa, zariadenie, s ktorým sa platí a takisto o polohu (pokiaľ to nebude zakázané skrz nastavenia). 

Na základe týchto vstupných informácií vznikne systém takzvaného „hodnotenia prevencie podvodov“, ktorý bude vedieť vyhodnotiť, či je pri konkrétnej platbe všetko v poriadku.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Apple bude navyše so sieťou platobných kariet komunikovať a zdieľať s ňou niektoré informácie ako napríklad sumu nákupu, menu a dátum. Vďaka tomu by sa mali eliminovať akékoľvek pochybenia.

Zatiaľ systém používajú len karty Visa 

iPhone card„V prípade kariet s určitou rozšírenou prevenciou proti podvodom vaše zariadenie pri pokuse o online transakciu alebo transakciu v aplikácii vyhodnotí informácie o vašom Apple ID, zariadení a polohe (ak ste povolili lokalizačné služby) s cieľom vypracovať bezpečnostné hodnotenie, ktoré spoločnosť Apple používa na identifikáciu a prevenciu podvodov.“ (Apple)

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako uvádza 9to5mac, toto vylepšenie zatiaľ nie je dostupné pre karty American Express alebo MasterCard, hoci sa zavádza pre niektorých používateľov Visa po celom svete. Zákazník ju ale môže získať iba vtedy, keď má jeho karta vyšší stupeň zabezpečenia. Nejde teda o jednoduché nastavenie v Apple Pay.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -