Spoločnosť Apple stále intenzívne pracuje na operačnom systéme iOS 17, ktorý nám predstaví už o niekoľko týždňov na konferencii WWDC 2023. Aj keď sa pôvodne predpokladalo, že táto aktualizácia prinesie len relatívne málo noviniek, neskôr sa ukázalo, že ju Apple bude brať maximálne vážne.

Dôkazom toho sú aj najnovšie zistenia The Wall Street Journal, ktoré odhaľujú, že technologický gigant z Cupertina sa chystá uviesť pre svoje iPhony úplne novú natívnu aplikáciu, ktorá určite nebude patriť medzi zbytočný balast. Práve naopak, ľudia by ju mali milovať, pretože pôjde o bezplatného konkurenta populárneho softvéru Day One.

Únik konkrétne odhaľuje, že najnovšia apka s kódovým označením Jurassic (presný názov zatiaľ nie je známy) bude zameraná na zlepšovanie celkového duševného a fyzického zdravia používateľov.

Svoj život si zapíšete do denníka 

V praxi vám umožní zapisovať si svoje každodenné aktivity, myšlienky či zážitky do denníka a po celý čas bude interagovať so zvyškom aplikácií v systéme, aby mohla analyzovať vaše správanie a naučiť sa, ako prebieha váš typický deň.

Aplikácia by mala mať prístup ku vašej polohe, zdraviu, textovým správam, telefónnym hovorom, udalostiam v kalendári a podobne – všetko samozrejme s maximálnym zreteľom na zachovanie anonymity a súkromia.

Následne bude schopná určiť, či sa v konkrétny deň odohralo niečo mimo vášho štandardného režimu, alebo všetko prebiehalo presne podľa plánu. Predstaviť si to teda môžete, ako taký interaktívny denník, ktorý sa stane vašim pravidelným spoločníkom.

Apple vám dá zadarmo to, za čo si iní účtujú desiatky eur

Podobným spôsobom dnes funguje vyššie spomínaná apka Day One s perfektnými hodnoteniami v internetovom obchode App Store. Aj tak má ale značné obmedzenia, ktoré sa týkajú prístupu ku určitým funkciám a apkám iPhonu. Natívne riešenie v iOS 17 by to mohlo zmeniť.

Day One si navyše pýta predplatné na úrovni 37,99 € / ročne, aby sa vám odstránili limity, týkajúce sa fotografií, videa alebo ďalších funkcií. Apple vám dá všetko úplne zadarmo!


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Konferencia WWDC 2023 začne v pondelok 5. júna 2023 a Apple na nej odprezentuje okrem iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 či macOS 14 aj prvý Headset pre rozšírenú realitu či úplne nový MacBook Pro s 15″ displejom. Určite sa teda budeme mať na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Video: Ako na fotenie portrétov domácich miláčikov na iPhone

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -