Dohady o dátume konaní jednej z najočakávanejších konferencií tohto roka sa skončili. Spoločnosť Apple oznámila, dátum svojej 34. výročnej konferencie Worldwide Developers. Podobne ako konferencie z posledných troch rokov, aj WWDC 2023 bude z väčšej časti online a bude bezplatná pre všetkých vývojárov.

Spoločnosť Apple poskytne online zasadnutia a workshopy, ktoré umožnia vývojárom oboznámiť sa s novými funkciami a softvérom, ktorý sa počas udalosti ukáže svetu vôbec po prvýkrát.

Dočkáme sa predstavenia celej palety jablkových systémov vrátane iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, watchOS 10 alebo tvOS 17. Zlatým klincom programu však vôbec nebude softvér.

Čo môžeme očakávať okrem softvérových aktualizácií? 

Ako iste viete, Apple už onedlho plánuje predstaviť svoju náhlavnú súpravu pre virtuálnu a zmiešanú realitu.

Priestor k tomuto kroku má firme poskytnúť práve konferencia WWDC 2023. Projekt, ktorý je ešte stále veľkým otáznikom sa konečne predstaví v plnej paráde.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Okrem toho by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž vyrukuje s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo. Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely.

Prečítajte si tiež  Veľký únik! Na internete sa objavili fotky komponentov pre VR Headset od Apple

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení ako napríklad Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov z logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na čip Apple Silicon.

Všetko sa dozvieme už počas konania WWDC 23, ktorá prebehne od 5. do 9. júna 2023. Samotný event sa uskutočňuje vždy počas prvého dňa konferencie.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -