Spoločnosť Apple je preslávená tým, že jej iPhone ponúka nie len fantastické fotografie, ale tiež video. V roku 2023 to technologický gigant posunul na ešte vyššiu úroveň, keď tieto zariadenia vybavil stabilizáciou senzorov druhej generácie a tiež podporou formátu ProRes Log s podporou 60 snímok za sekundu.

V praxi ide o formát, ktorý dokáže skombinovať extrémne nízku kompresiu ProRes s farebným formátom Log. Ten sa používa najmä v kinematografii a slúži na presné upravovanie jednotlivých farieb v záberoch. iPhone 15 Pro však okrem iného ako úplne prvý smartfón na svete podporuje aj formát ACES (Academy Color Encoding System), ktorý je považovaný za celosvetový štandard pre farebné procesy.

Čerešničkou na torte je potom prítomnosť univerzálneho USB-C konektora, ktorý je v prípade modelov „Pro“ vybavený aj podporou štandardu Thunderbolt. V praxi to umožňuje nie len extrémne rýchly prenos dát, ale aj možnosť ukladať videá / fotografie priamo na externý disk, prípadne smartfón počas pracovného procesu napojiť na externý monitor.

To, že ide o iPhone ste si ani nevšimli  

Apple Event iPhone
Zdroj: Apple / Unsplash / Yianni Mathioudakis (úprava redakcie)

A keďže chcela spoločnosť Apple demonštrovať schopnosti iPhonu 15 Pro v praxi, nemohla to urobiť lepšie ako tým, že naň natočila celý event Scary Fast, ktorý sa odohral pred pár dňami a odhalil nám nové počítače Mac s procesormi zo série Apple Sillicon M3.

Ako môžete vidieť na videu nižšie sami, Apple tu použil množstvo profesionálnej techniky, žeriavov, špeciálnych osvetlení a dokonca aj dronov, aby dokázal dosiahnuť vytúžené výsledku.

Ten je však na veľmi vysokej úrovni o čom svedčí aj fakt, že pravdepodobne nikto bez priameho upozornenia spoločnosťou Apple nespozoroval, že celý polhodinový event bol natočený na iPhone 15 Pro. Viac uvidíte vo videách nižšie:

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Porovnanie: iPhone 14 / 14 Pro vs iPhone 13 / 13 Pro. Pozrite sa aké prídu zmeny v roku 2022
Môže ťa zaujímať
- Reklama -