Jedna z najpopulárnejších hier pre iOS sa konečne vracia. Nebude sa však dať stiahnuť klasicky cez App Store tak, ako sme na to boli v minulosti zvyknutí. Po niekoľkých mesiacoch totižto spoločnosť Nvidia prezradila, že Fortnite je oficiálne dostupný pre všetkých predplatiteľov jej hernej služby GeForce NOW. No a tá na iPhone funguje v rámci Safari.

Samozrejme, nemusíte sa obávať, že by bol s používaním nejaký problém. Vďaka šikovným vývojárom má Fortnite plne optimalizované dotykové ovládacie prvky a počas hrania v podstate ani nespoznáte, že ho nemáte nainštalovaný v zariadení. Všetko totiž prebieha cez stream, na základe čoho je logické, že jedinou podmienkou pre hranie je rýchly a stabilný internet.

Fortnite ste si nemohli do iPhonu a ani iPadu stiahnuť od chvíle, čo ho spoločnosť Apple odstránila z internetového obchodu App Store. Došlo k tomu ešte v roku 2020, pričom dôvodom bolo pridanie vlastnej platobnej metódy do hry. Tento krok bol v priamom rozpore s pravidlami používania App Store. Apple teda muselo konať.

Dôležité je podotknúť, že Fortnite nie je dostupný len v službe GeForce NOW od Nvidie, no zahrať si ho môžete aj skrz službu Xbox Cloud Gaming od Microsoftu. Tá funguje v podstate na rovnakom princípe cez prehliadač.

Prečítajte si tiež  Ukrajinci sledujú Rusov skrz ukradnuté AirPody. Pomáha im funkcia Find My

Pokiaľ používate operačný systém macOS, GeForce NOW si sem môžete stiahnuť ako samostatnú aplikáciu. Len nedávno bola pri tom aktualizovaná o podporu najnovších ARM procesorom Apple Sillicon (séria M). K dispozícii je aj základné, no dosť obmedzené bezplatné členstvo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -