Spoločnosť Google neustále inovuje svoje softvérové produkty, medzi ktorými je aj extrémne úspešný prehliadač Chrome. Práve ten by mal dostať už čoskoro vo verzii pre počítače úplne nový vzhľad, ktorý bude založený na dizajnovom jazyku Material You. Informuje o tom portál The Verge.

Nový dizajn prehliadača, ktorý podľa štatistík využívajú viac, ako 3 miliardy ľudí po celom svete by mal počítať aj s prepracovanými ikonami, ktoré budú zamerané na čítanosť. Rovnako tak sa však v Chrome stretneme aj s úplne novými farebnými paletami, ktoré budú dopĺňať panel nástrojov. Okrem toho sa používatelia majú dočkať aj nových tvarov jednotlivých prvkov, ktoré by mali byť viac zaoblené a pôsobiť tak modernejším dojmom.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Google sa vo svojej novej aktualizácii bude zaoberať aj internetovým obchodom pre Chrome, ktorý príde s kompletne prepracovanými detailmi. Dokonca si to po kliknutí na tento odkaz môžete vyskúšať aj sami.

Špeciálna Preview internetová stránka vám ukáže, ako sa zaoblia jednotlivé okná, upravia farby softvérového rozhrania a tiež to, ako sa celkovo zmení vizuálny štýl. Zatiaľ presne nevieme, kedy bude update s príchodom Material You k dispozícii pre všetkých používateľov, no odhaduje sa, že by to mohlo byť v najbližších týždňoch.

Google Chrome Store preview
Zdroj: Google
Google Chrome Store preview
Zdroj: Google

Google zapracuje aj na bezpečnostných funkciách 

Spoločnosť Google tiež sľubuje, že sa v novej veľkej aktualizácii zameria aj na celkovú bezpečnosť používateľov. Ak náhodou navštívite potenciálne nebezpečnú stránku, prehliadač si ju označí do špeciálneho lokálneho zoznamu, ktorý bude schopný aktualizovať každých 30 až 60 sekúnd.

Následne bude Chrome schopný v reálnom čase porovnávať tento zoznam škodlivých webov v reálnom čase, aby používateľa nevystavil zbytočnému riziku z inštalácie malvéru, prípadne pishingovému útoku.

Spoločnosť Google sa domnieva, že celkovú ochranu týmto spôsobom zvýši až o 25 % a svojim používateľom zachráni nie len ich cenné dáta, ale aj peniaze. Máme sa teda na čo tešiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max nebude rekordmanom iba v cene. Dostane niečo, čo nemá žiaden iný smartfón
Môže ťa zaujímať
- Reklama -