Herný svet sa už onedlho dočká vydania najočakávanejšieho titulu za posledné roky. Grand Theft Auto 6 klope na dvere, čo potvrdili aj vývojári z Rockstar Games, ktorí už avizovali, že prvý trailer na túto hru uvidíme niekedy začiatkom decembra. Na internete sa však naskytla otázka, koľko môže GTA 6 vlastné stáť. Očakáva sa totiž, že hra nebude vôbec lacná.

Ako informuje portál Timesnownews, nový titul môže priniesť až 400 hodín hrateľného príbehu, čo je zhruba päťkrát viac, ako malo GTA V v roku 2013. Rovnako sa používatelia môžu tešiť na dokonalú grafiku, kompletne prepracovanú fyziku, inteligentnejšie NPC postavy či lepší „demolačný“ model pri nehodách automobilov. GTA 6 má byť skrátka jedna z najlepších hier súčasnosti a vývojári veľmi dobre vedia, že o ňu bude rekordný záujem.

Aby teda nič nepodcenili, do vývoja investovali 1 – 2 miliardy amerických dolárov, čo je päť až desaťkrát viac, ako stál vývoj predošlého GTA V. Len pre predstavu, za túto hru Rockstat Games zaplatili cca 200 miliónov dolárov. Zárobok však po desiatich rokoch činí cca 8 miliárd, takže sa to určite oplatilo.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

GTA 6 cena 

GTA 6
Zdroj: YouTube / GTA Central

No a koľko môže teda GTA 6 vo finále stáť? Zahraničné média často hovoria o tom, že počítačové / konzolové hry sú napriek vyšším cenám pohybujúcim sa na úrovni 60 € vlastne relatívne lacné.

Veď si len porovnajte množstvo zážitku z hry, ktorú hráte desiatky hodín s filmom, za ktorého pozretie v kine zaplatíte 10 €.

Vývoj GTA 6 bol navyše extrémne nákladný či už po finančnej, alebo časovej stránke. Podľa expertov sa preto môže ľahko stať, že za titul zaplatíme pokojne aj 150 €.

Generálny riaditeľ spoločnosti Take-Two Interactive Strauss Zelnick totiž nedávno povedal, že neuvažuje nad modelom predplatného, ktorý využíva čoraz väčšie množstvo herných spoločností. Je preto pravdepodobné, že za GTA 6 zaplatíme iba raz, ale za to poriadne.

Rovnako sa objavili špekulácie, že hra by mohla byť dostupná v troch balíkoch. Za ten základný by sme zaplatili 69,99 €, za stredný 99,99 €, alebo 149,99 € a za vrcholový 199,99 €. V súčasnosti však nie je jasné, aké by dostali výhody hráči, ktorí zaplatili viac. Nechajme sa prekvapiť, čo nám prezradia samotní autori z Rockstar Games.

Prečítajte si tiež  LAMAX PartyBoomBox300 je v zľave. Extrémne výkonný reproduktor kúpite za neuveriteľne nízku cenu
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -