Hra GTA 5 bola po prvýkrát ohlásená ešte v roku 2011, pričom do predaja sa dostala na herné konzoly PlayStation 3 a Xbox 360 13. septembra 2013. Od tej doby je tento titul vo svete extrémne populárny a aj keď je na trhu skoro 10 rokov, stále sa predáva ako teplé rožky. Napadlo vás ale niekedy, do akej miery je mesto v GTA 5 skutočné?

Nad touto otázkou sa zamyslel youtuber ANDREW LEVITT, ktorý o tom natočil fantastické video. Rozhodol sa navštíviť viaceré lokality v rámci amerického mesta Los Angeles, na ktoré priamo odkazuje fiktívne mesto Los Santos v hre GTA 5. A ak ste si doteraz mysleli, že autori hry len tak približne okopírovali niektoré lokácie, boli ste na omyle.

Dajú sa tu totiž nájsť celé budovy, zábavné parky, posilňovne, mrakodrapy či dokonca parkovacie domy, ktoré hodnoverne zodpovedajú realite.

V Rockstar Games chceli skrátka vytvoriť čo najrealistickejší zážitok a preto do vývoja hry investovali obrovské množstvo času a financií, pričom výsledok vás v mnohom prekvapí.

Na GTA 6 je väčší rozpočet aj viac času 

Netreba pri tom po celý čas zabúdať na fakt, že GTA 5 je v dnešnej dobe už skoro 10 ročná hra a na jej vývoji sa pracovalo zhruba 5 – 6 rokov.

Tvorcovia preto musia prekonať latku blížiacim sa GTA 6, ktoré už doslova klope na dvere a predstavené by malo byť v priebehu roka.

Medzičasom sa na internet dostali aj prvé zábery z vývojového štádia hry, ktoré zverejnil mladý hacker. Rovnako unikla informácia, že rozpočet by mal celkovo tvoriť zhruba 2 miliardy amerických dolárov, čo je desaťnásobne viac, ako pri GTA 5.

Reklama
Reklama

Na základe toho sa dá tvrdiť, že GTA 6 môže byť tou najdrahšou hrou histórie. Aj preto sú očakávania vysoké. Pozrite si video GTA 5 vs realita na odkaze nižšie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  GTA 6 v Unreal Engine 5? Vyzerá to fantasticky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -