Vývoj hry GTA 6 aktuálne prebieha v plnom prúde a na svetlo sveta sa dostávajú ďalšie informácie, ktoré sú vcelku prekvapivé. Ako informuje portál Spite, hráči sa musia pripraviť na to, že ak si budú chcieť užívať tento titul v plnej kvalite na očakávanom PlayStation 5 Pro, ktoré je stále vo vývoji, môže sa stať, že im hra nepobeží na 60 FPS.

Táto informácia prichdza len niekoľko dní po tom, čo na internet unikli relatívne podrobné hardvérové špecifikácie špičkovej hernej konzoly z dielne spoločnosti Sony. Odborníci si, ale myslia, že ani tie nebudú stačiť na to, aby plnohodnotne vyhoveli nárokom GTA 6.

Konkrétne Rich Leadbetter zo spoločnosti Digital Foundry tvrdí, že procesor PS5 Pro zvláda všetky simulácie z hry, no rozidel medzi Pro verziou a základnou verziou PS5 bude v oblasti výkonu „len“ cca 10 %. To by pri hraní GTA 6 nemuselo mať zásadný vplyv na celkovú grafiku a zážitok.

GTA 6 na stabilných 30 FPS s hardvérom PS5 Pro? Je to možné 

Existuje teda relatívne vysoká pravdepodobnosť, že sa vývojári zo štúdia Rockstar Games zamerajú rovno na to, aby hra bežala na stabilných 30 FPS, namiesto toho, aby riskovali problémy s vyššími FPS.

Leadbetter je tiež presvedčený, že nákup PlayStation 5 Pro bude dávať zmysel najmä pre ľudí, ktorí vlastnia kvalitné televízory. Práve oni totiž budú schopní naplno využiť novú technológiu PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution Upscaling), vďaka ktorej budú jednotlivé tituly dostupné vo vyššom rozlíšení.

Netreba však zabúdať, že stále nejde o žiadne oficiálne informácie a tak ich treba brať s určitou rezervou. Do predstavenia PS5 Pro, ako aj do vydania GTA 6 zostáva ešte veľa času a tak majú vývojári šancu vyladiť hru tak, aby bežala na stabilných 60 FPS aj na aktuálnych konzolách. Nič by sme si nepriali viac.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto sú najlepší Pokémoni v hre Pokémon GO
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.