Nakoľko sa píše rok 2021, ľudia majú mnohé veci zjednodušené. Kedysi bol nepredstaviteľné, aby si obyčajný človek vyrobil svoju vlastnú 3D závodnú hru. Samozrejme, niektorým jedincom sa to podarilo, no celý proces bol extrémne náročný a potrebovali na to mnoho znalostí či skúseností.

V súčasnosti ale máme k dispozícii softvér, akým je napríklad Unreal Engine. No a pokiaľ sa ho naučíte ovládať, môžete začať vytvárať svoje vlastné hry v elegantnej grafike a s unikátnou fyzikou.

- Reklama -

Presne tak to urobil aj autor youtube kanála Fat Dino, ktorý nám vo svojom 12 minútovom videu predviedol, ako sa dá vytvoriť závodná hra behom 3 dní.

Za tak krátku dobu úžasný výsledok

Postup samozrejme nebol jednoduchý a človek najskôr potrebuje zručnosti, aby ho dokázal napodobniť. Na druhej strane, naučiť sa to dá a to môže byť motivácia pre budúcich herných vývojárov.

Prečítajte si tiež  Európska Únia možno donúti Apple k prechodu z Lightningu na USB-C

Ako môžete vidieť sami, závodná hra s názvom Unreal Racing je len veľmi jednoduchá. Obsahuje niekoľko modelov áut a jednu mapu.

Na druhej strane, ak by sa jej autor venoval o niečo dlhšie, mohol by to byť úspešný koncept na viachodinovú „zavislačinu“, napríklad na našich mobilných zariadeniach. Čo poviete?

Ak by ste si Unreal Racing chceli vyskúšať sami, Far Dino pridal do popisu tento link, kde sa dá stiahnuť. Postačí vám na to počítač s operačným systémom Windows, procesor Intel Pentium 3, Intel HD graphics a cca 4 GB RAM.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -