Generálny riaditeľ spoločnosti Take-Two Interactive Strauss Zelnick nedávno poskytol rozhovor, v ktorom naznačil budúcnosť série Grand Theft Auto. Počas 52. výročnej konferencie TD Cowen o technológiách, médiách a telekomunikáciách prekvapil fanúšikov zmienkou o GTA 7. Urobil to v čase, kedy ešte nepoznáme ani presný dátum vydania GTA 6.

Najdôležitejšie: Zelnick dostal počas konferencie otázku, ktorá sa týkala toho, ako vidí v budúcnosti franšízu hernej série Grand Theft Auto. Jeho odpoveďou bolo stručné „GTA 7?“ na základe čoho sa dá predpokladať, že tvorcovia už dnes rozmýšľajú nad tým, čo bude pokračovať po GTA 6. Myslieť si však, že už začali práce na tomto titule je, ale pomerne dosť naivne.

Veď samotné GTA 6 vyjde až 12 rokov po oficiálnom vydaní predošlého GTA 5 a aj to platí za predpokladu, že celý vývoj pôjde podľa plánov a neomešká sa. Hlavným cieľom je teda dokončiť pripravovaný diel série, potom ho niekoľko rokov udržiavať a až v ďalekej budúcnosti začať rozmýšľať nad tým, čím ho tvorcovia nahradia. Reálne hovoríme možno aj o roku 2035…

Najväčšia pozornosť sa v rámci konferencie sústredila na pripravovaný titul GTA 6, ktorý netrpezlivo očakáva prakticky celý herný svet. Podľa informácií od RockstarIntel má hra vyjsť na jeseň 2025 pre konzoly PlayStation a Xbox Series.

Študio Take-Two naznačilo, že GTA 6 bude obsahovať silnú integráciu online funkcií, čo má za cieľ udržať dlhodobý záujem hráčov a zvýšiť príjmy z nákupov v hre. Podobným spôsobom dnes funguje dosluhujúce GTA 5.

Vyjde GTA 6 aj na PC? 

Ďalšou diskutovanou témou bola možnosť vydania GTA 6 na PC. Zelnick priamo nepotvrdil ani nepoprel tieto špekulácie, ale naznačil, že oznámenie môže prísť v budúcnosti.

Spoločnosť Rockstar Games podľa Zelnicka pristupuje ku všetkým platformám strategicky a v správny čas učiní potrebné oznámenie. Generálny riaditeľ Take-Two tiež dodal, že firma sa vždy snaží byť tam, kde sú aj spotrebitelia.

Z doterajších skúseností vyplýva, že Rockstar často uvádza PC verzie svojich hier neskôr ako konzolové. Napríklad na PC verziu prvého Red Dead Redemption čakajú hráči až štrnásť rokov. PC verzia GTA 5 prišla približne dva roky po vydaní verzie na herné konzoly.

Aké sú vaše očakávania od GTA 6 a ako vidíte budúcnosť tejto ikonickej série? Podeľte sa o svoje názory v komentároch.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  TOP 10 pre a proti Apple. Pravda alebo mýtus?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -