Legendárne GTA 5 je dnes jedna z najpopulárnejších hier na svete a to aj napriek tomu, že po vizuálnej stránke v poslednom čase poriadne zostarla. A nemôžeme sa tomu čudovať. Veď prvý trailer, ktorý zachytával Los Santos bol zverejnený ešte v roku 2011 a samotný titul sa dostal do predaja o takmer dva roky neskôr, v septembri 2013.

Už v čase uvedenia na trh šlo o mimoriadne dobre spracovaný titul, čo potvrdzuje dávnejšie porovnanie s reálnymi lokalitami v skutočnom Los Angeles (v hre sa toto mesto nazýva Los Santos). Keďže má ale hra už 11 rokov, za ten čas je vidieť jej vek na textúrach, rozmanitosti krajiny, počtom NPC postáv a podobne. Toho je zase krásnym dôkazom druhé porovnanie s trailerom z GTA 6. Našťastie tu, ale máme šikovnú komunitu moderov, ktorá tento problém dokázala do vysokej miery vyriešiť.

Pri hernej sérii Grand Theft Auto sa už stalo akousi tradíciou, že šikovní vývojári pre ňu vymýšľajú rôzne modifikácie, vďaka ktorým sa do herného prostredia dostanú skutočné licencované autá, mení sa mesto, upravia sa textúry a podobne. Taktiež sú tu, ale pokročilé grafické modifikácie, vďaka ktorým môže vyzerať jedenásťročná hra podobne, akoby vyšla práve včera.

Jedenásťročné GTA 5 má vďaka módom neuveriteľnú grafiku 

Pekným príkladom je najnovšie video na YouTube kanáli Digital Dreams v úchvatnom 8K rozlíšení. Titul je v tomto prevedení extrémne modifikovaný, pričom nechýba ani ray tracing vďaka Rewrite V. Výsledok je jedným slovom brutálny. Uvidíte to na videu sami:

Ak si teda chcete zahrať GTA 5, no nemáte chuť na titul s grafikou z roku 2013, toto je perfektná alternatíva, ako si ho vylepšiť. Je síce pravda, že Rockstar Games už predstavili aj novšie GTA 6, no tento titul je oficiálne naplánovaný až na rok 2025.

Navyše sa nedávno objavili informácie, ktoré nám naznačujú, že GTA VI bude tak ako už býva zvykom výrazne meškať. Zrejme teda máte ešte dostatok času na to, aby ste si vychutnali takto krásne modifikované GTA 5. Necháme to na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Netflix spolupracuje s vývojármi GTA 6: Cieľom pozornosti je herná platforma streamovacej služby
Môže ťa zaujímať
- Reklama -