Spoločnosť Meta sa už dlhšiu dobu snaží preorientovať svoj Instagram tak, aby sa viac zameriaval na video obsah. Nech už vrcholoví predstavitelia tvrdia čokoľvek, dôvodom je hlavne čínska sociálna sieť TikTok, ktorá je pre Instagram stále väčšou konkurenciou. Problém je však v tom, že novú zmenu neprijímajú najlepšie influenceri a tí, ktorým pôsobenie na tejto platforme zabezpečuje živobytie. Rozhodli sa preto konať.

Známe osobnosti sa v priebehu posledných dní spojili, aby vytvorili petíciu s názvom „Make Instagram Instagram Again“. Tá už v priebehu času získala viac ako 1,7 milióna lajkov, čo donútilo k vyjadreniu aj generálneho riaditeľa sociálnej siete. CEO Instagramu Adam Mosseri zverejnil informácie, v ktorých ľuďom prezrádza, aké sú jeho ďalšie plány.

Instagram sa v najbližších rokoch zmení 

Mosseri v prvom rade potvrdil to, čoho sa všetci obávali. Väčšinu obsahu na Instagrame už budú tvoriť videá a nie statické obrázky tak, ako to bolo pri jeho vzniku zamýšľané. Samozrejme, na sociálnu sieť bude stále možné pridávať aj fotky, no pravdepodobne už nebudú mať také dosahy, ako predtým.

Instagram má navyše v súčasnosti experimentovať s viacerými zmenami aplikácie, ktoré upravia jeho dizajn a používateľské rozhranie. Jednou z nich je napríklad zobrazenie videí na celej obrazovke v rámci hlavného kanála podobne, ako to má už vyššie spomínaný TikTok. Mosseri doplnil, že Instagram skúša, či by vzhľad fotografií a videí na celú obrazovku mohol byť pre používateľov pútavejší.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aby toho nebolo málo, sociálna sieť sa bude v blízkej budúcnosti snažiť vylepšiť odporúčania na iné používateľské účty, pretože je to jeden z najúčinnejších, ako pomôcť tvorcom osloviť viac ľudí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -