Sociálna sieť TikTok je fenoménom súčasnej doby, na ktorej je prihlásené ohromné množstvo maloletých používateľov. Aj keď sa na nej poväčšine nachádzajú zábavné videá, často sa tu stretávame s výzvami, ktoré môžu byť až životu nebezpečné. Presne taká je aj tá posledná s názvom “blackout challenge“ktorá je podľa zahraničných médií zodpovedná za smrť siedmych detí. Sociálna sieť čelí žalobám.

Výzva blackout challenge spočíva v tom, že vyzýva ostatných, aby sa dusili kým nestratia vedomie. Aj keď to znie absurdne, veľa detí, ktoré si neuvedomujú možné zdravotné následky, túto výzvu opakujú, čím sa vystavujú obrovskému nebezpečenstvu.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

TikTok už čelí niekoľkým žalobám od rodičov, ktorí tvrdia, že ich deti zomreli na uškrtenie, keď sa pokúšali splniť blackout challenge. Na tieto videá ich naviedla priamo aplikácia, pretože im zobrazila videá od ľudí, ktorí to skúšali pred nimi.

TikTok už koná 

TikTok v ruke používateľa na displeji iPhonu
Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa

Ako uvádzajú zahraničné média, všetky deti, ktoré v dôsledku tejto nebezpečnej výzvy zomreli, mali menej ako 15 rokov. Kvôli videu na TikToku sa zadusila napríklad osemročná Lalania Waltonová alebo deväťročná Arriania Arroyová.

Prečítajte si tiež  Ukrajinci sledujú Rusov skrz ukradnuté AirPody. Pomáha im funkcia Find My

Sociálna sieť aj v dôsledku tohto problému začala konať a zapracovala na tom, aby bola platforma bezpečnejšia pre maloletých používateľov. Vyvinula viacero nástrojov, ktoré budú dohliadať, aby sa výzvy podobné blackout challenge nezobrazovali deťom, alebo boli rovno zastavené. Nejde totiž zďaleka o prvý podobný prípad, s ktorým sme sa na TikToku stretli.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -