Počas posledných týždňov sa na Instagram valila obrovská vlna kritiky z každej strany, pretože sociálna sieť prešla zmenou, ktorá sa nepáčila jej používateľom. Na celú vec reagoval aj jej generálny riaditeľ Adam Mosseri, ktorý napísal, že hoci bude Instagram naďalej podporovať fotografie, do popredia bude dávať najmä videá. Teraz sa však zdá, že platforma opäť mení stratégiu a prestáva sa podobať na TikTok.

Adam Mosseri poskytol rozhovor pre Casey Newtona, v ktorom uviedol, že sociálna sieť pod jeho vedením stiahne niektoré kontroverzné zmeny. Spoločnosť tak reaguje na rozsiahle sťažnosti používateľov a influencerov, ktorí sa dokonca postarali o petíciu s názvom Make Instagram Instagram Again“.

Menej navrhovaných príspevkov a starý dizajn

Instagram
Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa

A aj keď by sme možno očakávali, že Mosseri bude v tak dôležitej veci konkrétnejší, očakávané zmeny vo svojej odpovedí príliš nešpecifikoval. To čo však prezradil je, že platforma dočasne zníži počet navrhovaných príspevkov a účtov vo vašom kanáli. To znamená, že sa vám na domovskej ploche bude zobrazovať hlavne to čo sledujete a nie to, čo si Instagram myslí, že by vás mohlo zaujímať.

Do budúcnosti však Mosseri dodal, že Instagram tento počet pravdepodobne opäť zvýši, keď sa zlepšia algoritmy hodnotenia a odporúčania. Podobný prístup máme očakávať aj na sociálnej sieti Facebook, ktorú v súčasnosti riadi generálny riaditeľ spoločnosti Meta, Mark Zuckerberg.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Nakoniec Mosseri tiež uviedol, že Instagram zruší zavedenie zmeny dizajnu, ktorý bol kontroverzný a pre mnohých dlhoročných používateľov neznámy. Nový dizajn obsahoval fotografie a videá na celú obrazovku, čím sa aplikácia veľmi podobala platformám ako TikTok. Testovanie však prebiehalo len na malo počte používateľov a tak sa zďaleka nedotklo všetkých. Instagram má dnes viac ako 1 miliardu aktívnych používateľov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.