Spoločnosť Meta musí čeliť tvrdému konkurenčnému boju a preto nenecháva absolútne nič na náhodu. Facebook Messegner dostal aktualizáciu, ktorá doň pridala nové funkcie. Tie najdôležitejšie sa týkajú hlasových správ, ktoré sú veľmi populárne aj medzi Slovákmi.

Prečítajte si tiež  Facebook prináša end-to-end šifrovanie do video a audio hovorov cez Messenger

Vývojári sa v prvom rade zamerali na dĺžku samotných správ. Tá už nie je obmedzená na 1 minútu ale podporuje až 30 minútové nahrávanie. To by malo byť dosť na to, aby ste niekomu na druhej strane vyrozprávali celý svoj príbeh bez akéhokoľvek prerušovania.

Aby toho ale nebolo málo, Messenger sa zameral aj na používateľské rozhranie hlasových správ. Tie už nemusíte nahrať na jeden pokus a potom ich buď poslať alebo vymazať. Po novom ich môžete počas nahrávania zastaviť, pustiť a pokiaľ budete spokojní s obsahom, tak pokračovať ďalej alebo správu vymazať.

Messenger rozširuje aj možnosti miznúcich správ

Okrem toho sa v spoločnosti Meta pozreli aj na režim miznúcich správ, ktorý bol takisto vylepšený. Dostanete sa ku nemu potiahnutím prsta smerom nahor vo vami vybranom chate.

Akonáhle si správu prečítate a konverzáciu opustíte, tak navždy zmizne. Messenger však dostal aj funkciu upozornenia na snímky obrazovky, keby si chcel niekto na druhej strane obsah miznúcich správ zvečniť.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 skrytých trikov v aplikácii Messenger, ktoré by ste mali poznať

Na záver môžeme spomenúť aj funkciu, ktorá však na Slovensku ešte peknú chvíľu (ak vôbec) nebude dostupná. Reč je o možnosti vytvorenia platby v skupinovom chate, do ktorej sa môže zapojiť každý účastník. Ak teda pôjdete napríklad s partiou na večeru, každý jednoducho zaplatí len za to, čo si sám objednal.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMeta
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.