Spoločnosť Apple nám aj v roku 2024 predstaví ten najlepší iPhone, aký je schopná aktuálne vyrobiť. Toto zariadenie sa po vizuálnej stránke príliš nezmení, čo nám dokazujú realistické rendery vytvorené na základe CAD súborov, no v oblasti technológií prinesie hneď niekoľko zásadných vylepšení.

Apple sa konkrétne zameria na výkon, fotoaparáty a tiež displeje, ktoré budú okrem iného aj väčšie. Zatiaľ čo iPhone 16 Pro prejde zo 6,1″ uhlopriečky na 6,3″, iPhone 16 Pro Max vymení 6,7″ uhlopriečku za 6,9″. Samozrejme pôjde stále o kvalitný OLED displej so špičkovým zobrazením, podporou technológie Always-on a tiež ProMotion. Okrem iného však dostane ešte jedno veľké prekvapenie.

Ako informuje leaker Instant Digital na čínskej sociálnej sieti Weibo, Apple plánuje zvýšiť jas svojho prémiového displeja, ktorý bude dostupný výhradne pre „Pro“ modely. Po novom sa opäť dostane na rekordnú úroveň.

Displej v iPhone 16 Pro sa bude lepšie čítať na priamom svetle 

iPhone 16 Pro
Zdroj: youtube / AppleTrack

Zatiaľ čo dnes disponuje iPhone 15 Pro / 15 Pro Max maximálnym SDR jasom na úrovni 1 000 nitov, po novom to bude v iPhone 16 Pro / 16 Pro Max až 1 200 nitov.

Zariadenie si tak prilepší o slušných 20 %, čo už je hodnota, ktorú budete pri bežnom používaní na silnom slnku určite vnímať.

Práve to je totiž situácia, v ktorej veľa moderných smartfónov zlyháva. Aj keď majú krásne zobrazenie a farby v interiéri, pokiaľ ich v lete vezmete na pláž a pozeráte sa na ne na priamom slnku, silné odlesky vám nedovoľujú, alebo aspoň značne komplikujú čítanie informácií.

Apple sa na tento problém pred pár rokmi zameral a postupne zvyšoval počet nitov až na dnešnú úroveň, kedy je extrémne vysoká.

Apple Watch dnes ponúkajú jas vonku až 3 000 nitov

Zdroj: YouTube / GregsGadgets (úprava redakcie)

Napríklad iPhone 15 Pro má okrem 1 000 nitového SDR jasu aj 1 600 nitov HDR jas a 2 000 nitov pri použití vonku (ide o dočasný jas, ktorý sa po krátkom čase deaktivuje).

Ak by mal iPhone 16 Pro / 16 Pro Max 1 200 nitov SDR, môžeme predpokladať, že sa aj hodnoty HDR či vonku posunú o 200 a viac nitov vyššie.

Nechajme sa prekvapiť. Veď napríklad Apple Watch Ultra 2 už ponúkajú jas až 3 000 nitov. Majú však menší OLED displej.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple začalo ponúkať repasované Apple Watch Series 7. Poznáme ich zníženú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -