Na celom svete sme svedkami výrazného zdražovania z dôvodu inflácie či rastúcich cien energií. Streamovacia služba Netflix však po novom učinila krok, ktorý mnohých šokoval. Našťastie v dobrom. Ako uvádza portál Cordcuttersnews, platforma sa rozhodla pomerne výrazným spôsobom znížiť ceny vo viacerých európskych krajinách. Ľudia tak na predplatnom dokážu ušetriť slušné peniaze. Týkať by sa to malo aj Slovenska.

Aby sme boli konkrétnejší, streamovacia služba znížila ceny v Strednej Amerike ale aj vo viacerých európskych krajinách, ako napríklad v Chorvátsku, Slovinsku, Bosne, Hercegovine, Srbsku, Albánsku, Severnom Macedónsku či v Bulharsku.

Portál Cordcuttersnews navyše vo svojej správe spomína aj Slovensko, avšak v čase písania tohto článku ku žiadnej zmene nedošlo. Cenník za Netflix je teda v tejto chvíli rovnaký. Každopádne, ak sú informácie pravdivé, v priebehu najbližších dní by sa mohli oficiálne zmeniť.

Nové ceny za Netflix potešia. Sú výrazne nižšie 

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

No a pokiaľ vás zaujíma, o koľko sa budú ceny znižovať, tak to nie sú vôbec zanedbateľné hodnoty. Zákazníci môžu na Netflixe ušetriť pomerne dosť peňazí. Aby ste v tom mali lepší prehľad, pod týmto odstavcom nájdete podrobnejší zoznam. Cena v zátvorke vychádza z pôvodnej ceny Netflixu, ktorá platila pred zlacňovaním:

  • Plán Basic – 4,99 € (7,99 €) – 37,55 %
  • Plán Štandard – 7,99 € (9,99 €) – 20,02 %
  • Plán Premium – 9,99 € (11,99 €) – 16,68 %

Je zaujímavé, že Netflix vo vyššie uvedených krajinách neprišiel s dostupnejším balíkom predplatného s reklamami ale na miesto toho znížil ceny aktuálneho predplatného.

Loopi
REKLAMA

Rovnako tak platí, že platforma ponúka zákazníkom vo vybraných častiach sveta bezplatný prechod zo základného balíka „Basic“ na stredný balík „Štandard“. Za rovnaké peniaze tak  dostanete vyššiu kvalitu prehrávania.

Prečo Netflix znižuje ceny? 

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Odpoveď na túto otázku nie je ľahká no určite sa dá vysvetliť. Nedávno sa začalo vo veľkom hovoriť o tom, že platforma začala po celom svete obmedzovať zdieľanie hesiel medzi viacerými domácnosťami.

Práve táto nepovolená činnosť, ku ktorej Netflix v minulosti sám vyzýval, je v uvedených európskych krajinách veľmi obľúbená. A aby spoločnosť získala na svoju stranu väčšie množstvo predplatiteľov, rozhodla sa tomu prispôsobiť cenu. Veď nebudeme si klamať, Netflix bol doteraz ďaleko drahší, ako konkurencia.

No a tým sa dostávame aj ku druhému problém. Zatiaľ čo bol kedysi Netflix skoro jediný, dnes tu máme aj:

  • HBO Max za 6,99 € / mesačne (4,58 € / mesačne*)
  • Disney+ za 7,99 € / mesačne (6,66 € / mesačne*)
  • SkyShowtime za 5,99 € / mesačne (2,99 € / mesačne*)
  • Apple TV+ za 6,99 € / mesačne
Prečítajte si tiež  PlayStation 5 je teraz extrémne lacné. Za takúto cenu by ste nad ním nemali váhať

*ceny platia pri predplatnom na 12 mesiacov alebo v rámci uvádzacej akcie

Inými slovami, Netflix, ktorého štandardný balík predplatného s prehrávaním vo FullHD kvalite začínal na hranici 9,99 € a v 4K dokonca na hranici 11,99 € bol pre zákazníkov príliš drahí. Ostatní toto ponúkajú pri dlhodobom predplatnom za oveľa nižšie ceny.

Reklama
Reklama

Samotnú situáciu samozrejme budeme podrobne sledovať a o všetkom vás včas informovať. Dajte nám vedieť do komentára, či by vás presvedčilo znižovanie cien, aby ste si Netflix na Slovensku opäť predplatili. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -