Jedna z najväčších streamovacích platforiem na svete neustále pracuje na vylepšovaní svojich služieb. Netflix teraz prostredníctvom tlačovej správy oznámil, že ak si predplácate prémiový plán, tešiť sa môžete na nové funkcie, ktoré budete mať k dispozícii bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Pri sledovaní filmov alebo seriálov budete mať ešte väčší zážitok.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

- Reklama -

Predplatitelia programu Premium, ktorý na Slovensku štartuje od 11,99 € / mesačne, si už dnes môžu užívať sledovanie v najvyššej 4K HDR kvalite, s krásnym a ostrým obrazom a hlavne bez reklám. Rovnako tak si môžu sťahovať filmy a seriály až na štyri podporované zariadenia.

Po novom však Netflix prichádza s ďalším vylepšením, vďaka ktorému si jeho diváci užijú vo svojich obývačkách pohlcujúci zvukový zážitok. Predpokladom na jeho využitie sú ale kvalitné reproduktory.

Nehovoríme o ničom inom ako o priestorovom zvuku, ktorý už môžete poznať napríklad zo služby Apple Music a ďalších. Priestorový zvuk (Spatial Audio) si dnes môžete užiť vo viac ako 700 najsledovanejších tituloch, vrátane Stranger Things, The Watcher, Wednesday a Knives Out: Glass Onion. 

Ak si chcete vypočuť rozdiel v sledovaní Netflixu s touto funkciou a bez nej. Pustite si nasledujúce video, ktoré ju vcelku hodnoverne prezentuje:

Na Netflixe budú filmy a seriály s podporou priestorového zvuku označené špeciálnym odznakom, vďaka čomu ich budete vedieť rýchlo rozlíšiť. Rovnako tak ale platí, že ak budete chcieť vyhľadať titul, ktorý už podporuje túto funkciu, stačí keď do vyhľadávacieho poľa zapíšete „Spatial Audio“. Platforma vám následne ukáže výsledky.

Ešte jedna novinka na záver

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Aby toho nebolo málo, Netflix si pripravil ešte jeden bonus pre prémiových predplatiteľov. Pokiaľ veľa cestujete a striedate pri tom viacero zariadení, možno ste mali doposiaľ problém s obmedzením sťahovania offline filmov a seriálov len na štyri zariadenia.

Netflix urobil prieskum a zistil, že práve toto je jedna z vecí, ktorá predplatiteľom najdrahšieho balíka prekáža. Aj preto sa rozhodol, že po novom umožní sťahovanie obsahu až na šesť podporovaných zariadení pre prémiových členov, čím im zásadne zjednodušil život.

Dajte nám vedieť do komentára, či tieto novinky využijete alebo nie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.