Už niekoľkokrát sme písali o tom, že najväčšia streamovacia služba na svete má problémy kvôli výrazným stratám predplatiteľov. Tie Netflix zaznamenáva od začiatku roka 2022. Spoločnosť sa preto rozhodla konať a vymyslela nový koncept predplatného s reklamami, ktorý by mal vzniknúť v spolupráci so spoločnosťou Microsoft už začiatkom budúceho roka. Nie je to však všetko. Platforma testuje aj funkciu, ktorá zakáže zdieľanie účtov vo viacerých domácnostiach.

Táto novinka sa zatiaľ objavila v Latinskej Amerike a funguje tak, že každý kto poskytuje svoje heslo iným ľuďom, ktorí s nim nežijú v jednej domácnosti, musí spoločnosti Netflix zaplatiť dodatočný poplatok. Kompetentní sa domnievajú, že zdieľanie účtov je jeden z najväčších činiteľov aktuálnych finančných problémov. Za Netflix v skutočnosti platí oveľa menej ľudí, než ho reálne sleduje.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

S touto informáciou prišla ako prvá agentúra Bloomberg. Tá k nej doplnila, že s platením za zdieľanie hesiel sa pri Netflixe stretli v Argentíne, Salvadore, Guatemale, Hondurase a Dominikánskej republike. Tento test však nie je žiadnou novinkou, nakoľko už dlhšiu dobu prebieha v Chile, Kostarike a Peru. Teraz sa iba rozšíril do ďalších krajín.

Zdieľanie účtov využívali skoro všetci. Bolo však zakázané 

Netflix na televízore
Zdroj: Unsplash / freestocks

V tejto súvislosti treba zdôrazniť najmä to, že podmienky služby Netflix neumožňujú zdieľanie účtu vo viacerých domácnostiach. V prvom štvrťroku 2022 Netflix prvýkrát za posledných 10 rokov stratil predplatiteľov a očakáva sa, že straty budú pokračovať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Aby teda platforma dokázala prežiť, musí učiniť kroky, ktoré určite nie sú populárne, no na druhej strane ich považujeme za nutné. Aj keď bola posledná strata predplatiteľov dosť výrazná (cca 1 milión ľudí), očakávania boli zhruba 2x horšie. Možno sa teda v dohľadnej dobe všetko unormálni. Koniec koncov, Netflix mierne zdražel a tým zvýšil svoje príjm až o 9 %. Neprekážala tomu ani strata predplatiteľov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -