Pokiaľ ste niekedy použili aplikáciu Waze, ktorú vlastní Google, určite viete, aká vie byť počas cestovania užitočná. Okrem toho, že si ju môžete nainštalovať na svoj smartfón alebo tablet podporuje aj palubné systém Android Auto a Apple CarPlay. Podľa najnovších sťažnosti používateľov však v súvislosti s nimi vznikajú problémy, pre ktoré sa stáva Waze z času na čas veľmi ťažko použiteľným.

Ako píše 9to5google, vlákno podpory na internetovom fóre spoločnosti Google a tiež Waze prezrádza, že aplikácia Waze často ukazuje oneskorené informácie, pokiaľ je napojená na palubný systém v aute. Problémy spočívajú napríklad v tom, že apka nestíha sledovať dotykové vstupy od používateľa alebo zobrazovať aktuálnu polohu vozidla na mape.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Hneď po pripojení býva zvyčajne všetko v poriadku, no po krátkej chvíli sa začne Waze v Android Auto a Apple CarPlay zasekávať a spomaľovať. Väčšina sťažnosti pochádza od Apple používateľov, no nájdu sa tu aj takí, ktorí preferujú riešenie od Androidu.

Waze už o probléme vie. Riešenie je ale v nedohľadne 

Aplikácia Waze v systéme Apple CarPlay
Aplikácia Waze v systéme Apple CarPlay (foto: Kremersino)

V súčasnosti nikto nevie, v čom tieto chyby spočívajú, no dobrou správou je, že ostatné navigačné aplikácie zatiaľ nie sú problémom ovplyvnené. Skrz vyššie vymenované platformy teda môžete spoľahlivo používa Google Mapy alebo Apple Mapy.

Prečítajte si tiež  Cena nabíjania elektromobilu: Koľko stojí jedno nabitie?

Ako dopĺňa 9to5google, na celý problém sa už pozrel aj produktový expert spoločnosti Google, ktorý uviedol, že interné hlásenia o chybe boli predložené vývojárom aplikácie Waze. V súčasnosti však neexistuje žiaden konkrétny časový plán, ktorý by nám aspoň naznačil, kedy môžeme očakávať nápravu. Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa s touto chybou stretli aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -