Pravdepodobne ste zachytili, že spoločnosť Meta zaviedla ešte v októbri 2023 platenú verziu sociálnych sietí Facebook a Instagram bez reklám, čím sa chcela prispôsobiť novým nariadeniam Európskej únie o GDPR. Pokiaľ ste potom čítali náš článok, v rámci ktorého sme si predplatné zakúpili a vyskúšali, zrejme aj vám prišla cena 9,99 € / mesačne (nákup cez web) a 12,99 € / mesačne (nákup cez iOS / Android) značne prehnaná. Možno aj preto nebol model predplatného na území starého kontinentu príliš úspešný. Všetko sa však môže zmeniť. Informuje o tom portál Lavanguardia.

Podľa najnovších informácií zo zahraničia sa v spoločnosti Meta rozhodli prehodnotiť prístup ku tomuto predplatnému, ktoré evidentne nelákalo takmer nikoho a bolo tu len preto, aby mohla byť na sociálnych sieťach Facebook a Instagram zobrazovaná personalizovaná reklama na účtoch, ktoré platené nie sú. Týmto trikom Meta vyhovela zložitej a veľmi prísnej legislatíve EÚ, ktorá mala problém s personalizovanou reklamou, ak by nebola k dispozícii možnosť jej zrušenia – hoci aj za poplatok.

A aj keď sme si mysleli, že sa v tomto smere nič nezmení a predplatné tu pribudlo len „na oko“, zdá sa, že niekto v spoločnosti Meta predsa len našiel v tejto službe skrytý potenciál. Aj to je dôvod, prečo sa kompetentní chystajú znížiť cenu predplatného v EÚ až o 40 %!

Nové predplatné za Facebook a Instagram bude výrazne lacnejšie 

Facebook a instagram
Zdroj: Unsplash / Shubham Dhage / Alexander Shatov (úprava redakcie)

Momentálne síce nie je celkom jasné, kedy vstúpi nový cenník do platnosti, no podľa zákulisných informácií sa má na ňom intenzívne pracovať a pre spoločnosť Meta bude dôležitý.

Nová cena predplatného zakúpeného cez web má byť stanovená na 5,99 € / mesačne, pričom používatelia zaplatia za každý ďalší účet 4 € / mesačne. To je oveľa férovejšia a cenovo prívetivejšia ponuka, než dnes. Priblížila to priamo agentúra Reuters.

A aj keď to znie vcelku dobre, ešte stále to nemusí mať žiaden zásadný vplyv na používateľov. Až čas totiž ukáže, či sú naklonení modelu predplatného, alebo im viac vyhovuje klasická bezplatná verzia sociálnych sietí Facebook a Instagram, na ktorú sú zvyknutí od nepamäti. Nechajme sa preto prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirPods teraz kúpite veľmi výhodne. Toto ponúkajú najpredávanejšie bezdrôtové slúchadlá sveta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -