Unavuje ťa čítať správy, ktoré ťa nezaujímajú a hľadáš niečo konkrétne? Určite vyskúšaj appku Flipboard, ktorá aj z čítania článkov urobí niečo zaujímavejšie.

Od výmyslu sveta

Flipboard funguje rovnako ako väčšina súčasných appiek, to znamená, že je potrebné sa do nej prihlásiť. Odporúčam Facebook, s ktorým budeš prihlásený okamžite. Flipboard funguje na základe záujmov, ktoré ťa zaujímajú a samozrejme máš na výber mnoho ďalších. Pridáš ich jednoducho hľadaním, alebo ak si si už vybral tie, ktoré ťa zaujímajú, pravidelne sa zobrazujú aj návrhy. V appke sa pohybuješ pohybom prsta hore a dole, takže pocit z čítania je iný ako na klasickej stránke. V ukážke článku sa v hornej časti zobrazí, odkiaľ článok pochádza, kedy bol publikovaný a v dolnej časti máš na výber medzi zaslaním článku e-mailom alebo označenia Páči sa mi to, komentovania, či zdieľania na sociálnych sieťach. Zaujímavou funkciou je tlačidlo „+“, pomocou ktorého si článok môžeš uložiť do svojho magazínu alebo do záložky prečítať neskôr. Na dolnej lište sú zobrazené tlačidlá noviniek, záujmov, ľudí a účtov, ktoré sleduješ, ďalej upozornenia, vyhľadávanie a tvoj profil.

- Reklama -

Hodnotenie

Chválime hlavne nápad vniesť do sveta správ trochu kreativity a prístupnosti, ktorá je v appke Flipboard veľmi dobrá. Rýchlosť načítania, možnosti záujmov, ktoré môžeš sledovať je široká, takže každý si príde na svoje. Nevýhoda je v tom, že správy väčšinou pochádzajú z iných krajín ako je Slovensko. Tieto obsahové lokalizácie je možné spravovať v nastaveniach v profile.

Celkové hodnotenie: 4,9/5

Aplikáciu si môžeš stiahnuť priamo tu: Flipboard: Your Social News Magazine (zadarmo)

Testovali sme na iPhone 5 verziu 3.2.6

Môže ťa zaujímať
- Reklama -