Veľké spoločnosti razantne odmietli vojnu, ktorú vedie Vladimír Putin na Ukrajine a tak mnohé z nich postupne prestali ponúkať v Rusku svoje služby. Patril k ním aj Netflix, na ktorý Rusi momentálne podávajú žalobu. Dôvodom je pozastavenie činnosti v dôsledku invázie.

Aby sme vás dostali do obrazu, Netflix, ktorý má v Rusku približne 1 milión predplatiteľov v marci prestal fungovať a spoločnosť takisto zastavila natáčanie a nakupovanie tamojších televíznych programov. Ako uvádza The Guardian, Rusi sa teraz domnievajú, že rozhodnutie o zablokovaní prístupu je porušením ich práv. Aj preto to skúšajú vyriešiť súdnou cestou.

Ceny Netflixu v krajine sa pohybovali na úrovni od 599 do 799 rubľov mesačne, čo je v prepočte podľa aktuálneho kurzu cca 6,70 € 8,94 €. Za zastavenie prístupu teraz požadujú čiastku na úrovni 60 miliónov rubľov, čo je v prepočte cca 671 067 €.

Je otázne, či majú Rusi voči Netflixu vôbec nejakú šancu 

Netflix
Zdroj: Unsplash /
freestocks

Americká spoločnosť Netflix podľa dostupných informácií na túto žalobu zatiaľ nijako nereagovala. S odporom voči ruskej federácii sme sa pri nej stretli ešte vo februári, keď odmietla streamovať 20 ruských voľne šírených propagandistických kanálov, hoci to vyplývalo ako povinnosť z nového zákona.

Prečítajte si tiež  Netflix zdražuje už aj v Európe. Týka sa to Slovenska?

Momentálne nie je jasné, ako celá táto žaloba dopadne, avšak vzhľadom na aktuálnu situáciu je pomerne nereálne, aby sa mohol ruský súd niečoho dožadovať od americkej spoločnosti. Pokiaľ sa však objavia nové informácie, budeme vás samozrejme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJthe guardian
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here