Hoci nás od príchodu nových vlajkových lodí od Apple delí viac ako pol roka, dodávateľský reťazec hlási pozitívne správy. Najväčší dodávateľ spoločnosti Apple, ktorým je Foxconn začal skúšobnú výrobu chystaného iPhonu 14 Pro. Tento krok naznačuje, že spoločnosť Apple dokončila práce na jeho dizajne a prechádza do počiatočných fáz výroby zariadenia.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Podľa informácií bude Foxconn vyrábať modely iPhony 14 vyššej triedy, zatiaľ čo ďalší dodávateľ Luxshare bude vyrábať modely nižšej triedy. Skúšobná výroba iPhonu 14 Pro, bude slúžiť ako poistka, že firma dokáže vyrábať zariadenie podľa štandardov spoločnosti Apple v rámci prípravy na masovú výrobu neskôr v priebehu roka.

Očakáva sa, že iPhone 14 a iPhone 14 Pro budú mať výrazne prepracovaný dizajn, ktorý bude pripomínať nostalgický vizuál iPhonu 4 alebo iPhonu 5. Smartfón si zachová ploché hrany rovnako ako posledné dve generácie, no okrem zmien na bočných stranách sa dočkáme aj nového dizajnu zadných fotoaparátov, ktoré nebudú umiestnené na vyčnievajúcej „bump“ konzole. Samozrejme, stále sa jedná iba o dohady a predpoklady analytikov.

Jednou z najvýraznejších zmien, o ktorých sa hovorí je konečné odstránenie výrezu notch a celistvý displej pre iPhone 14. V medzere, ktorá bude výrazne menšia sa bude nachádzať okrem TrueDepth kamery aj Face ID senzor.

Očakáva sa, že modelový rad iPhone 14 predstaví štyri varianty vrátane dvoch 6,1″ a dvoch 6,7″ modelov. Aktualizovaný rad iPhonov bude znamenať koniec 5,4″iPhonu mini, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh s iPhonom 12. Za jeho odstránenie z aktuálneho line-upu môžu práve nedostatočné predaje spojené s malým záujmom zo strany používateľov.

Prečítajte si tiež  A je to tu zas. Dodávateľ spoločnosti Apple trpí nedostatkom čipov pri výrobe OLED displejov

Očakáva sa, že iPhone 14 bude okrem aktualizovaného dizajnu obsahovať aj množstvo vylepšení kamery. iPhone by tak po prvýkrát mohol dostať 48 Mpx širokouhlý fotoaparát, nahrávanie 8K videa a vylepšený ultraširokouhlý objektív.

iPhone 14 Pro

Okrem vylepšenia fotoaparátu a nového dizajnu bude mať iPhone 14 aj vyšší výkon spojený s novou generáciou procesora. V najvyšších modeloch Pro by mohol naviac mať aj 8 GB pamäte RAM. Niektoré predpoklady tiež poukazujú na príchod modelu bez slotu na SIM kartu, keďže sa Apple snaží o väčšie rozšírenie technológie eSIM. Aké novinky a vychytávky by ste v novom iPhone radi videli vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -