Spoločnosť Apple dnes začala s novým systémom pozemného skúmania a mapovania niekoľkých regiónov naprieč Spojeným Kráľovstvom. V súčasnosti sa to týka Londýna, Manchestru a Birminghamu. Vo výsledku by sa používatelia mali dočkať kvalitnejších podkladov v službe Apple Maps. Ako prvá o tejto skutočnosti informovala agentúra Bloomberg.

Apple na tento spôsob snímania ulíc bude používať špeciálne kamery a senzory, ktoré sú namontované v batohoch pre chodcov. Konkrétne by mali zbierať detailné zábery v Berkshirem, Greater London, Greater Manchester, Staffordshire a West Midlands vo viac ako 85 špecifických mestách a štvrtiach.

Nový projekt zhromažďovania údajov zdokonalí Apple Maps či už po stránke 2D zobrazenia alebo funkcie Look Around, ktorá je vlastne alternatívou pre Google StreetView. Používatelia si tak budú môcť užívať panoramatické prehliadky konkrétnych miest v meste, v ktorom žijú alebo ho plánujú navštíviť ako turisti.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy opäť označujú Krym ako územie Ukrajiny. V Rusku to ale neplatí

Apple takisto zhromažďuje dáta v miestach ako sú parky, námestia, stanice pre vlaky a autobusy či ulice, kde sa za normálnych okolnosti nedá dostať so špeciálnym autom, ktoré má na streche nainštalovaný nosič s kamerami a ďalšími potrebnými senzormi.

Podobné mapovanie prebieha už od roku 2019 

Apple Maps Krym
Zdroj: Apple Maps

Apple vykonáva podobné mapovanie ulíc za pomoci chodcov už od roku 2019, avšak tentokrát na to pravdepodobne používa sofistikovanejšie technológie. Táto snaha firme prináša takisto aj možnosť znovu navštíviť určite miesta a aktualizovať dáta tak, aby boli čo možno najkvalitnejšie a najaktuálnejšie. Veď nebudeme si klamať, že za tri roky sa toho môže veľa zmeniť a mapové služby to z kapacitného hľadiska nedokážu všetko zachytiť.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Spoločnosť Apple na záver potvrdila, že všetky údaje, ktoré zhromaždí budú podliehať prísnej kontrole a ochrane súkromia. Firma bude teda vymazávať všetky tváre a registračné čísla vozidiel, aby zachovala maximálnu možnú anonymitu.

Takisto poskytne aj dodatočnú cenzúru miestam alebo ľuďom na základe individuálnych požiadaviek. Prieskum ulíc začal dnes a potrvá až do 20. mája 2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.