Sociálne siete a mobilné zariadenia nám umožnili komunikovať so svetom trochu iným spôsobom. Žiaľ, mnohí ľudia toto praktizujú aj za volantom, kde smartfóny jednoznačne nepatria.

Snapchat ich však svojim spôsobom vyzýval, nakoľko dlhé roky ponúkal takzvaný rýchlostný filter. Ten dokázal zobraziť, akou rýchlosťou sa práve pohybuje používateľ, respektíve jeho mobilné zariadenie.

Bezpečnosť na prvom mieste 

Nebolo by na tom možno nič zlé, keby toto neskúšali práve šoféri osobných automobilov. Hnať sa rýchlosťou 200 km/h po diaľnici a manipulovať s telefónom je vrcholne nezodpovedné a hlavne nebezpečné.

No a presne to bol hlavný dôvod, prečo Snapchat podobnú zábavku raz a navždy zatrhol. V budúcnosti už firma nechce byť spájaná s rôznymi žalobami, ktoré vznikli práve bezohľadnou jazdou za účelom zachytenia čo najvyššej rýchlosti.

Samotný filter bol predstavený ešte v roku 2013 a od tej doby si získal obrovskú popularitu. Ľudia ho využívali aj v lietadlách, na bicykloch či dokonca na elektrických kolobežkách.

Hoci sociálna sieť dlhodobo odolávala a urobila viaceré kompromisy, ako napríklad zobrazovanie len maximálnej povolenej rýchlosti či textu „Don’t Snap and drive“ nakoniec sa rozhodla ustúpiť.

Napíšte nám do komentára, či ste niekedy podobný filter využívali aj v praxi, alebo na vás pôsobil ako nebezpečná hlúposť. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  CEO Snapchat: Sme radi, že spoločnosti Apple platíme 30 % províziu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.