Dnešný deň je veľmi bohatý na čerstvé novinky. Najpočúvnejšia hudobná streamoacia služba na svete Spotify, prišla s updatom pre Apple Watch. Vďaka nemu ju budete môcť ovládať hlasovo cez Siri, čo doposiaľ nebolo možné!

Spotify dostal podporu pre ovládanie cez Siri na Apple Watch!

Hlasové používanie je v prípade inteligentných hodiniek dôležitejšie, ako si mnohí uvedomujú. Tým, že tieto produkty nemajú veľké displeje sa automaticky ich ovládanie značne komplikuje. Samozrejme, že Apple Watch sú vymyslené veľmi dobre a používať sa dajú maximálne komfortne. Na druhej strane sme však presvedčení, že hlasové ovládanie môže byť pre využívanie rôznych appiek a služieb oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.

- Reklama -

Uvedomili si to evidentne aj tvorcovia Spotify, ktorí samozrejme majú samostatnú aplikáciu aj pre hodinky od Apple. Tá dnes dostala aktualizáciu, ktorá prináša plnú podporu pre watchOS 6. Od tejto chvíle si ju môžete nainštalovať z App Store.

Spotify dostal podporu pre ovládanie cez Siri na Apple Watch!
Spotify na Apple Watch

Akonáhle budete mať update vo vašich hodinkách, stačí zadať hlasový príkaz, ako napríklad „Hey Siri, play music on Spotify“ a asistent vašej požiadavke rýchlo vyhovie. Nemusíte pri tom vôbec nič otvárať a ani prechádzať do menu. Nevýhodou je v tomto prípade možno to, že samotný asistent (Siri) nefunguje v slovenskom jazyku (čo by sa v iOS 14 mohlo zmeniť). Ak neovládate angličtinu, hlasové povely sa zrejme budete musieť dodatočne doučiť.

Ovládanie Spotify cez Siri je pritom v podstate len čerstvou novinkou aj pre iOS. Sprístupnené bolo potom, ako Apple vydalo minulý rok takzvaný „SiriKit“. Dovtedy bolo možné ovládať pomocou Siri iba aplikáciu Hudba alebo službu Apple Music!

Spotify dostal podporu pre ovládanie cez Siri na Apple Watch!
Spotify dostal podporu pre ovládanie cez Siri na Apple Watch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.