Máte radi porovnania? V tom prípade sa vám video na konci článku bude určite páčiť. Ako iste viete, herná séria Grand Theft Auto sa odohráva vo fiktívnom svete, ktorý sa však snaží z istej časti kopírovať realitu.

Nachádzame tu teda mestá, vozidlá či predmety, ktoré majú skomolený názov no ak by sme prižmúrili oči, ľahko by sme v nich našli súvis so skutočnosťou.

Presne tak je to aj s mestom Los Santos, v ktorom sa odohráva GTA San Andreas a tiež GTA V. Zrejme si každý hráč domyslel, že ide o pomerne vernú kópiu Los Angeles vrátane všetkých budov, nápisu VINEWOOD (HOLLYWOOD), mnohých lokalít a podobne.

Do akej miery sa zhodujú hry so skutočným Los Angeles?

GTA V je dostupné úplne zadarmo

Na túto otázku sa podrobne pozrel youtuber SD1ONE, ktorý porovnal rôzne miesta v hrách GTA San Andreas a GTA V. Následne ich ešte prepojil s reálnymi fotografiami, vďaka čomu si môžete pozrieť ako moc sa podarilo (alebo aj nepodarilo) vývojárom interpretovať realitu.

Z nášho pohľadu boli ich snahy veľmi úspešné a už teraz sa nevieme dočkať, ako bude vyzerať GTA VI – ktoré bude taktiež kopírovať nejaké mesto (možno aj viacej miest).

Prečítajte si tiež  Ako by to dopadlo, keby Rockstar Games neodfláklo remaster GTA San Andreas? Tu je odpoveď!

Nakoľko už GTA V pôsobí dosť realisticky a to sa bavíme o hre pôvodne vydanej v roku 2013, v súčasnosti sa už možnosti herných konzol a taktiež počítačov posunuli na oveľa vyššiu úroveň. Napíšte nám do komentára, ktorý diel GTA je váš najobľúbenejší. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -