Pred pár týždňami sa na internete objavil únik, ktorý hovoril o tom, že hra GTA 6 bude oficiálne oznámená 17. mája 2023. Ako sa dnes ukázalo, predpoveď nebola pravdivá no pravdepodobne súvisela s oznámením vydavateľa Take-Two Interactive, ktorý včera oficiálne naznačil, kedy si budeme môcť poprvýkrát GTA 6 zahrať. Téme sa venoval portál IGN.

Spoločnosť stojaca za úspešnou franšízou zverejnila tlačovú správu o svojich výnosoch, v ktorej sú obsiahnuté aj predpovede do budúcnosti. No a práve v období medzi rokmi 2024 – 2025 očakáva Take-Two obrovský nárast príjmov.

Ten podľa všetkého neznamená nič iné, ako vydanie najdôležitejšej hry v portfóliu: Grand Theft Auto 6, na ktorú čakáme už takmer desať rokov. V správe sa dokonca priamo píše, že fiškálny rok 2025 (začínajúci v apríli 2024) bude pre spoločnosť veľmi očakávaným.

Take-Two Interactive plánuje podľa vlastných slov spustenie robustných projektov, pomocou ktorých si sľubuje dosiahnutie tržieb až vo výške 8 miliárd amerických dolárov. Analytici tiež predpokladajú, že toto číslo sa dostane do podstatne vyšších úrovni vo fiškálnom roku 2026 (začínajúcom v marci 2025), z čoho môžeme usúdiť, že GTA 6 je skutočne za dverami.

Prekonajú tohtoročný rekord

A ak si nemyslíte, že vyššie spomenuté očakávania súvisia s vydaním GTA 6, stačí sa pozrieť na aktuálne rekordné tržby Take-Two, ktoré za uplynulý rok dosiahli až 5,3 miliardy amerických dolárov.

Spoločnosť nevydala žiaden zásadný herný titul, no minulý rok odkúpila mobilnú hernú spoločnosť Zynga, ktorá rapídne zvýšila jej príjmy. Pred rokom 2021 sa ročné tržby Take-Two pohybovali na úrovni 3 miliárd dolárov.

GTA 6 v roku 2024 je skoro isté 

GTA 6
Zdroj: Hindustan Times

Na to, aby spoločnosť dosiahla svoj cieľ na úrovni 8 miliárd dolárov teda bude musieť vydať buď jednu gigantickú hru, akou by mohlo byť jedine GTA 6, alebo predstaviť množstvo rôznych herných titulov a ich pokračovaní, čo je samozrejme nepravdepodobné.

Hodí sa tiež spomenúť, že práve Gran Theft Auto V, ktoré v septembri 2023 oslávi svoje desiate narodeniny od pôvodného vydania je najpredávanejšou hrou všetkých čias. Ľudia po celom svete nakúpili až 180 miliónov jej kópií. Obrovské zárobky navyše prúdia aj z GTA Online, ktoré je neustále aktualizované a dopĺňané o nový obsah.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

LOOPI
REKLAMA

Ak teda v roku 2024 bude k dispozícii GTA VI, Take-Two musí hru oznámiť už v najbližších mesiacoch. Napríklad GTA V bolo predstavené v novembri 2011 no na trh sa dostalo až o jeden a pol roka neskôr. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  GTA 6 trailer v reálnom svete? Pomýlite si ho s hrou

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -